„100 dni dziewczęcości” Tiktoker Dylan Mulvaney o torowaniu drogi Trans aktorom

To, co widzimy na naszych ekranach, jest bezpośrednim — i często błędnym-odbiciem otaczającego nas świata. Ludzie tacy jak twórca TikTok Dylan Mulvaney wiedzą zbyt dobrze, jak przemysł może czasami wymazać tożsamość zmarginalizowanych społeczności — co sprawia, że jest jeszcze bardziej zmotywowana do bycia zmiennikiem.

Jako utalentowany aktor i komik, Mulvaney-który używa zaimków she / they i właśnie świętował swój pierwszy miesiąc Dumy jako trans – rozpoczęła karierę TikTok w 2020 roku, używając platformy jako substytutu ich typowej pracy scenicznej na Broadwayu podczas pandemii.

Tiktoks Mulvaney wystartowała 12 marca tego roku, kiedy rozpoczęła serię „100 dni dziewczęcości”, wideo pamiętnik dokumentujący jej proces przejścia i najważniejsze momenty, takie jak jej pierwsza sukienka, pierwsza para obcasów i wiele innych. „Kwestionowałem moją płeć i zidentyfikowałem się jako niewiary i przechodziłem przez prywatny czas”, opowiada POPSUGAR w dniu 109 swojej podróży przejściowej. „Potem, kiedy już wiedziałam, że chcę być trans kobietą, pomyślałam o tym — jak-choć w branży są niesamowici Trans idole i wzorce do naśladowania — czułam, że nie mam takiego, którego mogłabym oglądać od początku i obserwować, jak przechodzą z punktu A do punktu B.” seria, którą Mulvaney początkowo zaczęła jako żart, od tego czasu zmieniła ją w lidera wśród queerowej społeczności TikTok.

„Frustrujące może być to, że często przesłuchujemy osoby cis lub heteroseksualne do ról trans i queer.”

„Grupa ludzi otaczająca mnie miłością i akceptacją oraz bycie moimi cheerleaderkami online, w moich komentarzach, w moim DMs, jest przytłaczająca” – mówi Mulvaney. „Od osób transpłciowych, od osób z WNP, które przeżywają na nowo swoją dziewczęcość. Niektórzy z moich ulubionych wyznawców to transpłciowi mężczyźni, którzy znajdują spokój w tym, że nie cieszyli się swoją dziewczęcością, ale teraz ja mogę cieszyć się swoją. To było tak wyjątkowe, że rodzice dzieci transpłciowych wysyłali mi wiadomości i mówili: „Hej, nie wiedziałem o tym temacie, ale naprawdę pomogłeś mi podejść do tego tematu z moim dzieckiem.”Tak więc, jeśli Mogę być usługą dla każdego za pośrednictwem tej aplikacji, jestem szczęśliwy, aby to zrobić.”

Od czasu uruchomienia platformy TikTok, Mulvaney, jeden z pionierów LGBTQ+ 2022, zyskał ponad 6,2 miliona obserwujących i rozpoczął przesłuchania do swojej pierwszej roli kobiety Na ekranie — podróż, która była ekscytująca, ale żmudna. „Frustrujące może być to, że często przesłuchujemy osoby cis lub heteroseksualne do ról trans i queer”, mówią. „Queerowcy nie zawsze mają takie same możliwości. Wielu uznanych aktorów lub bardzo udanych aktorów czasami przyjmuje role queer i trans. Byłoby wspaniale dotrzeć do miejsca, w którym osoba transpłciowa również gra postać transpłciową i myślę, że zaczynamy to dostrzegać.”

Źródło obrazu: TikTok / @ illumitatiana

Podczas gdy przemysł rozrywkowy jako całość jest daleki od dokładnego przedstawienia życia w 2022 roku, Mulvaney mówi, że ma nadzieję, że dotrzemy do miejsca, w którym queerowcy opowiadają swoje własne historie na ekranie — i to już wkrótce.

„Myślę, że postrzeganie osób transpłciowych w mediach jest sposobem na uzyskanie większej akceptacji, zwłaszcza w Stanach i miasta, które nie mają kwitnącej społeczności trans ” – mówią. „Ostatecznie ludzie boją się rzeczy, o których nie wiedzą, więc jeśli zobaczą mnie na ekranie telewizora i będą mogli powiedzieć, że jestem życzliwą istotą ludzką i czynię dobro na świecie, mam miłość i akceptację, pomoże im to również w ich normalnym życiu i podzieli się tym doświadczeniem ze swoimi rodzinami i bliskimi. Miejmy nadzieję, że dotrzemy do miejsca, gdzie w każdej historii, w każdym kolorze jest osoba transpłciowa, niepełnosprawni transpłciowcy – więc dotrzemy do miejsca, gdzie nasze media naprawdę odzwierciedlają to, co jest poza naszymi domami, mieszkaniami i na tym świecie. Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć kilka historii o transach — niezależnie od tego, czy jest to scenariusz, czy nie, na scenie czy na ekranie. Ale myślę, że to wszystko wraca do odzwierciedlenia realiów społeczeństwa.”

„Euforia płciowa to dla mnie te małe chwile. Może to być bardzo subtelne, takie jak nakładanie szminki lub bardzo duża rzecz, jak pójście do lekarza, aby porozmawiać o potencjalnej operacji.”

Mulvaney dokłada wszelkich starań, aby czynić postępy dla społeczności trans w branży rozrywkowej, zachęcając innych transpłciowych aktorów i komików do osiągania swoich celów — nawet wtedy, gdy pewne przeszkody wydają się nie do pokonania, a zwłaszcza w świetle niedawnych przepisów dotyczących zwalczania trans. „Nie zniechęcaj się poziomem drzwi, które musimy próbować otworzyć” – radzi. „Połącz się i znajdź innych Trans aktorów, z którymi porozmawiają i podzielą się doświadczeniami i przesłuchaniami . . . Wszyscy musimy sobie pomagać, ponieważ nie konkurujemy ze sobą. Jesteśmy tutaj, aby pomóc większej społeczności trans stać akceptowane.”

Mulvaney mówi, że doceniają starszych trans w Hollywood, takich jak Alexander Billings, Laverne Cox i „normalni ludzie” na TikTok, którzy inspirują poprzez bycie ich autentycznym sobą i sprawianie, że czują się akceptowani, małą dawkę „euforii płciowej.””Euforia płci, dla mnie, to te małe chwile. To może być bardzo subtelne, takie jak nakładanie szminki lub bardzo duża rzecz, jak pójście do lekarza, aby porozmawiać o potencjalnej operacji”, mówią. „Jest dobre i złe, a to, co próbuję zrobić w Internecie, to pokazać obie strony. Dysforia płciowa niekoniecznie jest czymś złym. To jak przez to przebrniemy, aby dostać się do tego miejsca euforii.”

Jako pionierka cierpliwie czeka na swoją pierwszą na ekranie rolę kobiety-najlepiej zauważa, jako Elle Woods lub postać jak Holly Golightly w „Śniadaniu u Tiffany’ ego ” – dodaje, że jest wdzięczna fanom w mediach społecznościowych, którzy dopingowali ją przez ostatnie 100 dni i nie tylko. „Za pięćdziesiąt lat, gdybym była następną Ellen, Betty White lub Audrey Hepburn, mogłabym spojrzeć wstecz i powiedzieć:” to wszystko przez TikTok.'”

Zobacz najważniejsze momenty z serii „100 dni dziewczęcości „Mulvaney’ a.

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version