30-letni wyrok R. Kelly’ ego należy do osób, które przeżyły jego znęcanie się, Dept. Sprawiedliwości mówi

Kelly, urodzony jako Robert Sylvester Kelly, został skazany na 30 lat więzienia przez sędziego okręgowego USA Ann M. Donnelly w środę (29 czerwca) — dziewięć miesięcy po tym, jak Federalna ława przysięgłych w Nowym Jorku uznała go za winnego wszystkich dziewięciu zarzutów zastępującego aktu oskarżenia, który obejmował wymuszenia i handel narkotykami wynikające z dziesięcioleci domniemanego nadużycia wobec kilku ofiar.

Przeglądaj

Przeglądaj

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

„R. Kelly wykorzystał swoją sławę, fortunę i możliwości, aby żerować na młodych, bezbronnych i pozbawionych głosu dla własnej satysfakcji seksualnej, podczas gdy wielu przymknęło oko”, powiedział prokurator Breon Peace w oświadczeniu. „Poprzez swoje działania, Kelly okazał bezduszne lekceważenie dewastacji swoich zbrodni na swoich ofiarach i nie okazał skruchy za swoje zachowanie.”

Pokój kontynuował: „z dzisiejszym wyrokiem w końcu i właściwie został pociągnięty do odpowiedzialności za swoje dziesięciolecia maltretowania, wykorzystywania i degradacji nastolatków i innych bezbronnych młodych ludzi. Mamy nadzieję, że dzisiejszy wyrok przyniesie pewną dozę pocieszenia i zamknięcia ofiarom, w tym tym, którzy dzielnie zeznawali na procesie, i służy jako długo oczekiwane uznanie, że ich głosy zasługują na wysłuchanie, a ich życie ma znaczenie.”

Podczas procesu, osiem Jane robi i dwa John robi-z ponad 40 świadków-opowiedziało traumatyczne doświadczenia spowodowane przez Kelly, 55.  Zeznania ofiar zostały potwierdzone przez byłych pracowników i współpracowników byłego piosenkarza.

Steve K. Francis, acting Executive associate director of Homeland Security Investigations, powiedział o wyroku: „Robert Kelly jest płodnym seryjnym drapieżnikiem, który wykorzystał swoje bogactwo i sławę, aby żerować na młodych i bezbronnych przez zwisające obietnice sławy, fortuny i sławy dla własnej satysfakcji seksualnej. Przez prawie 30 lat Kelly i jego wspólnicy uciszali ofiary poprzez przekupstwo, zastraszanie, szantaż i przemoc fizyczną, będąc przekonani, że są odporni na sprawiedliwość. Dzisiejszy wyrok to zwycięstwo, które należy do tych, którzy przeżyli znęcanie się nad Kelly. Te odważne kobiety i mężczyźni ujawnili się, pomimo zagrożeń dla własnego bezpieczeństwa i zostali zmuszeni do przeżycia bólu w najbardziej traumatycznych dniach swojego życia, aby powiedzieć prawdę i sprawić, by ich głos został usłyszany.”

Kelly jest w więzieniu bez kaucji od 2019 roku.

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version