45 najlepszych filmów ślubnych wszech czasów

Filmy, które koncentrują się wokół wesel, podobnie jak wiele filmów o tematyce miłosnej, często mają złą reputację za to, że są zbyt wrażliwe lub pełne emocji, a jednocześnie nie mają żadnej substancji. Oczywiście, dotyczy to wielu romantycznych filmów, ale uważam, że nie każdy film musi mieć poruszającą wiadomość lub przeciąganie liny między moralnością; może to być po prostu zabawne. Chociaż filmy ślubne stereotypowo mieszczą się w gatunkach romantycznych lub rom-com, w tej kategorii wciąż jest tak wiele substancji. Filmy o romansie, które wiążą się ze ślubami, zwykle dobrze radzą sobie wśród publiczności, więc co przyciąga ludzi do wesel i filmów romantycznych jako całości?

Odpowiedź ma związek z naszą psychologią i tym, jak rzutujemy nasze własne pragnienia na otaczający nas świat. Phillip Hodson, psychoterapeuta i pisarz, rozwinął się na ten temat z czasem. „Musimy żyć według historii, które pomagają nam radzić sobie z trudnymi rzeczywistościami. Idealizm ma swoją rolę do odegrania – może nas przekonać, że bez względu na to, jak bardzo jesteśmy zniekształceni, zdegenerowani lub tępi, jest ktoś dla nas. I wiesz co? Jest!”Co więcej, filmy związane z weselami często mają ten magiczny element baśniowy, do którego zawsze przyciągają ludzi, niezależnie od tego, jak młodzi czy starzy. Można to przypisać naszemu wrodzonemu pragnieniu poszukiwania celu i nadziei w naszym życiu, według Ellen Handler Spitz w Nowej Republice. „[Bajki] pobudzają tęcze uczuć, nienasyconą ciekawość i niewyczerpane poszukiwania sensu ” – napisała. Więc jeśli lubisz rom-Comy, nie martw się, to znaczy, że jesteś zupełnie normalnym człowiekiem.

To nie musi być sezon weselny, aby pozwolić sobie na jedne z najlepszych filmów romantycznych. Niezależnie od tego, czy spędzasz Babski wieczór, czy jesteś poważnie złapany w swoje odczucia, zebraliśmy idealną listę 45 filmów ślubnych, aby spełnić Twoje bajkowe marzenia.

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version