Reklama
Strona głowna Ogólne Afera dopingowa w polskim klubie piłkarskim!

Afera dopingowa w polskim klubie piłkarskim!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Aya Diouf, Tomasz Margol, Marcin Kozłowski I, Piotr Smołuch, Kacper Falon oraz Sebastian Krawczyk. To piłkarze Pogoni Siedlce, którzy zostali zdyskwalifikowani przez Polską Agencję Antydopingową. To pokłosie afery dopingowej w Siedlcach.

Wszyscy wymienieni wyżej piłkarze zostali zdyskwalifikowani na pół roku – informuje portal “sportsiedlce.pl”. Ich kara ma być liczona od 5 grudnia, czyli w piłkę w tym sezonie już nie zagrają. Wcześniej zdyskwalifikowany został Artur Balicki. “Oficjalne decyzje POLADA powinna upublicznić na początku lutego, w momencie ich uprawomocnienia – poinformował Michał Rynkowski, szef Polską Agencji Antydopingowej. Oczywiście to przy założeniu, że żaden z zawodników nie będzie się od wyroku odwoływał” – dodał.

Kroplówki w Siedlcach miało przyjąć dwudziestu kilku graczy. Ostatecznie po pół litra płynów z witaminą C, B12, elektrolitami, żelazem i glukozą wzięło 7 graczy. Szczęście w nieszczęściu, że na infuzję niemal całej drużyny na korytarzach i w gabinetach jednej z siedleckich klinik zabrakło miejsca. Chociaż wstrzyknięte siedmiu graczom substancje nie są zakazane, nielegalna jest jednak metoda ich przyjęcia. Przepisy antydopingowe zabraniają infuzji powyżej 100 ml (wyjątkiem jest np. hospitalizacja).

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz