Reklama
Strona głowna Muzyka Agora kupiła 40% udziałów nadawcy Radia ZET!

Agora kupiła 40% udziałów nadawcy Radia ZET!

od Krzysztof Kujawski
Reklama
Agora, do której należy m.in Radio TOK FM, czy “Gazeta Wyborcza“, kupiła 40% udziałów w spółce Eurozet.

Agora w komunikacie podała informację, z której wynika, że wspólnie z czeską spółką SFS Ventures zawarła przedwstępną umowę nabycia udziałów w spółce Eurozet – nadawcy Radia ZET. Jak wynika z informacji, cena za 40% udziału w Eurozet to około 130,7 mln złotych. Transakcja w części została sfinansowana przez Agorę ze środków własnych, natomiast w kwocie 75 mln zł z kredytu w DNB Bank Polska. Pozostałe 60% kupiła czeska spółka SFS Ventures.

Chwilę po ogłoszeniu zawarcia umowy kurs akcji Agory spadł o 10,5 proc. Na koniec środowej sesji spadek wynosił 9,3 proc.

W komunikacie również zamieszczono informację:

Transakcja jest zgodna z długoterminową strategią Grupy Agora, w szczególności z planem wzmacniania pozycji grupy kapitałowej Agory w wybranych obszarach dotychczasowej działalności. Realizacja transakcji może wpłynąć na zrewidowanie planów inwestycyjnych grupy kapitałowej Agora w biznesach pozamediowych. Agora jako wspólnik mniejszościowy nie będzie mieć wpływu m.in. na działalność operacyjną Eurozet, ani strategię programową radiostacji.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz