Strona głowna Sport Amerykanki obroniły tytuł Mistrzyń Świata!

Amerykanki obroniły tytuł Mistrzyń Świata!

Amerykanki pokonały Holenderki 2:0 w finałowym spotkaniu mundialu we Francji. Jest to ich czwarty tytuł w historii. Jedną z bramek strzeliła Megan Rapinoe, która została najstarszą strzelczynią gola w finale.

Pierwsza bramka padła w 61. minucie i to właśnie Rapinoe ją strzeliła. Zawodniczka pewnie wykorzystała rzut karny. Zawodniczka z USA została pierwszą w historii zdobywczynią gola w finale z rzutu karnego oraz najstarszą zdobywczynią bramki w meczu o złoty medal. Koronę królowej strzelców zdobyły trzy zawodniczki. Zostały nimi Megan Rapinoe, Alex Morgan z USA oraz Ellen White z Anglii. Każda z zawodniczek mogła cieszyć się z sześciu bramek. Amerykańscy kibice mogli cieszyć się ponownie już w 69. minucie tym razem za sprawą Rose Lavelle. Zawodniczka przeprowadziła indywidualną akcję którą zakończyła strzałem lewą nogą podwyższając rezultat spotkania.

Dla Amerykanek jest to czwarte mistrzostwo Świata w historii. Poprzednie zwycięstwa miały miejsce w 1991,1995 oraz 2015 roku. W mundialu w 2015 wygrały z reprezentacją Japonii…z którą przegrały w finale w 2011 roku.