Reklama
Strona głowna Sport Anita Włodarczyk opuści wielką imprezę!

Anita Włodarczyk opuści wielką imprezę!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Anita Włodarczyk nie obroni tytułu mistrzyni świata – taką informację podał “Przegląd Sportowy”. Nasza reprezentantka zrezygnowała z udziału w Mistrzostwach Świata w Dosze, które odbędą się jesienią tego roku.

Dość niespodziewaną wiadomość otrzymał w środę Polski Związek Lekkiej Atletyki. Jak informuję “Przegląd Sportowy”, trener Włodarczyk – Krzysztof Kaliszewski poinformował działaczy, że młociarka rezygnuję z przysługującego jej szkolenia centralnego. Jednocześnie dano do zrozumienia, że zawodniczka nie rezygnuję z samych treningów, ale także z przygotowań do jesiennych MŚ w Dosze oraz startu w nich. Przyczyną takiej decyzji jest zły stan zdrowia naszej zawodniczki. Włodarczyk na trzy miesiące przed imprezą będzie musiała przejść artroskopię, co automatycznie skreśla ją z udziału. Minimalne szanse na przejście szybkiej rehabilitacji są, ale ze względu na braki treningowe nasza zawodniczka byłaby na straconej pozycji.

Mamy dopiero lipiec, a już wiemy, że Włodarczyk zakończyła obecny sezon. Przed naszą zawodniczką najpierw szybki powrót do zdrowia, a następnie przygotowania do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Włodarczyk wielokrotnie podkreślała, że karierę chciałaby skończyć na szczycie, a z całą pewnością olimpijskie złoto byłoby czymś takim.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz