Reklama
Strona głowna Gwiazdy Anna Lewandowska ostrzega przed ćwiczeniami

Anna Lewandowska ostrzega przed ćwiczeniami

od Karolina Melon
Reklama
Anna Lewandowska wrzuciła kolejny post. Tym razem ostrzega przyszłe mamy przed ćwiczeniami mięśni brzucha. Trenerka od kiedy jest w ciąży regularnie relacjonuje jej przebieg  dodając ciekawe posty. Obecnie przebywa na krótkich wakacjach przed kolejnym obozem, aby się zresetować. To właśnie z ciepłych krajów pochodzi zdjęcie z postem.

“Z drobnym wyprzedzeniem przygotowałam Wam, drogie przyszłe mamy, bardzo ważny post. KOLEJNY POST Z CYKLU “CIĄŻA”. Planowo, miał pójść po moim powrocie z obozów, ale coraz częściej zadajecie mi pytania o  trenowanie mięśni brzucha w ciąży. Czy robić klasyczne brzuszki angażujące mięśnie proste brzucha?  Zdecydowanie NIE!!! Ciąża to nie jest czas na tego typu trening z dwóch powodów. (O kresie białej pisałam na blogu www.hpba.pl)
1. Mięśnie ciążowego brzucha naturalnie ulegają rozciąganiu, a ćwiczenia dodatkowo spowodują rozejście mięśni prostych brzucha. A mięśnie skośne? Jak wiadomo nie da się ich ćwiczyć bez angażowania mięśni prostych…
2. Nie zaleca się także wykonywania ćwiczeń w drugim trymestrze ciąży. Wówczas macica oraz dziecko powiększając się uciska żyłę dolną biegnącą wzdłuż kręgosłupa, co może spowodować niedotlenienie maleństwa (niektóre kobiety mogą czuć dyskomfort oraz zawroty głowy w tej właśnie pozycji) Najbezpieczniejszą pozycją w treningu jest leżenie na boku.(…..)

Instagram/annalewandowskahpba

Fanki zachwycone postem, ale jeszcze bardziej ciałem i figurą trenerki.

“Bardzo dziękuję za cenną informację , mega przydatne! bo właśnie się zastanawiałam jak trenować mięśnie skośne bez angażowania mięśni prostych brzucha a fachowcem nie jestem  czekam na więcej tego typu wpisów. Dużo zdrowia Aniu

 

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz