Reklama
Strona głowna Gwiazdy Anna Puślecka opowiedziała o fatalnej sytuacji chorych na raka w czasie panującej pandemii!

Anna Puślecka opowiedziała o fatalnej sytuacji chorych na raka w czasie panującej pandemii!

od Marcin Karwoski
Reklama
Nie od dziś wiadomo, że Anna Puślecka choruje na nowotwór. Dziennikarka ostatnio w jednym z wywiadów opowiedziała trochę o tym, jak traktowane są takie osoby w czasie panującej pandemii.

Anna Puślecka już od ponad roku zmaga się z rakiem piersi. Dziennikarka nie ukrywa tego i bardzo chętnie opowiada o chorobie oraz w bardzo pozytywny sposób wykorzystuje swoją popularność do promowania proklityki nowotworu piersi. Gwiazda ostatnio jednak poruszyła temat traktowania takich pacjentów jak ona podczas pandemii koronawirusa.

Anna na początku swojego wywiadu, którego udzieliła dla Plejady opowiedziała o swoim ostatnim problemie, który jej się przytrafił. Okazuje się, że gwiazda miała problem z wykonaniem obowiązkowych dla niej badań.

W prywatnej klinice odmówiono mi badań i zrobiłam w związku z tym awanturę, byłam – delikatnie mówiąc bardzo asertywna. Tego nauczyła mnie moja choroba.  Człowiek sto razy bardziej musi być pewny siebie, asertywny, kategoryczny i niestety – z przykrością przyznam – niemiły. Nie takiego zachowania mnie uczyli rodzice, ale niestety to działa. Dopiero po ponad półgodzinnych naciskach i ostrej wymianie zdań postawiłam na swoim. Nie miałam wcześniej zarejestrowanej wizyty, poszłam na zwykłe pobranie krwi i EKG, na które chodzę regularnie. Od lipca co miesiąc, bo takiego monitorowania wymaga silny lek antynowotworowy, który przyjmuję – zdradziła dziennikarka.

Gwiazda również zdradziła co spotkało ją podczas wizyty w prywatnej placówce. Okazuje się, że przez panująca pandemie nawet płatne badanie musi być zleceniem lekarza.

(…) Na wstępie odmówiono mi zrobienia wyników. Bo jak poinformowała mnie obsługa na recepcji “laboratoria mają mnóstwo pracy, są przeciążone i takie są wytyczne sanepidu i ministerstwa, że nawet na badania płatne musi być zlecenie lekarza”. Nie dałam za wygraną i dopiero po awanturze osiągnęłam swój cel – zrobiłam badania. Zwłaszcza że jestem tam “stałym klientem” i od kilku miesięcy zasilam kasę prywatnej kliniki

Gwiazda na koniec dodała, że nie boi się lekarzy, a jej zdaniem wszyscy chorzy na raka zostali pozostawieni sami sobie przez panująca pandemie.

Nie każdy jest taki jak ja, ludzie boją się lekarzy. Boją się obsługi medycznej i sądzą, że wszystko to, co im proponuje służba zdrowia, jest święte. A tak nie jest. Tu chodzi o moje życie i zdrowie – to jest kwestia priorytetowa

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz