Reklama
Strona głowna Ogólne Anthony Joshua zarobi krocie za następną walkę!

Anthony Joshua zarobi krocie za następną walkę!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
W sobotę dojdzie do długo wyczekiwanego rewanżu między aktualnym mistrzem organizacji IBF/WBA/WBO w wadze ciężkiej Andym Ruizem Jr. a Anthonym Joshuą. Pretendent do tytułu otrzyma za walkę zdecydowanie większą sumę. Na konto Anglika powędruje bowiem aż 85 milionów dolarów. Pięściarz z Meksyku otrzyma sześć razy mniej.

Przed sześcioma miesiącami “Destroyer” odebrał Anglikowi pasy organizacji IBF/WBA/WBO w wadze ciężkiej. Joshua dzierżył tytuł mistrza świata od 2016 roku. Rewanżowy pojedynek odbędzie się w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. Ruiz musiał zgodzić się na drugą walkę, bowiem do pierwszej z nich przystępował jako nieobowiązkowy challenger i musiał wówczas zaakceptować wszystkie narzucone mu warunki. Meksykanin otrzyma też zdecydowanie mniejsze wynagrodzenie finansowed. Na konto aktualnego mistrza wpłynie bowiem 13 milionów dolarów i będzie to największa wypłata w jego karierze. Joshua zarobi natomiast aż 85 milionów dolarów. 

Łączna gaża Ruiza i Joshuy za rewanżową walkę będzie czwartą największą wypłatą w historii. Na pierwszych trzech miejscach znajdziemy sumy, jakie wypłacano po walkach Floyda Mayweathera Jr.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz