Reklama
Strona głowna Ogólne Argentyńczyk zastępcą Piotra Gruszki?

Argentyńczyk zastępcą Piotra Gruszki?

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Argentyński szkoleniowiec Daniel Castellani jest bliski powrotu do siatkarskiej PlusLigi. Według doniesień “Przeglądu Sportowego” trener miałby trafić do Asseco Resovii za Piotra Gruszkę.

Jak podaje “Przegląd Sportowy” Daniel Castellani może wrócić do Polski. Szkoleniowiec jest rozważany jako główny kandydat do zostania trenerem siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów, która pod wodzą Piotra Gruszki przeżywa obecnie spory kryzys. Zespół z ostatnich 10 spotkań wygrał jedynie 2 i w tabeli zajmuje dopiero 12. pozycję, mając na koncie 8 punktów.

Daniel Castellani przez dwa lata prowadził reprezentację Polski, z którą w 2009 roku zdobył tytuł mistrzów Europy. Podał się do dymisji w październiku 2010 roku. W PlusLidze wylądował jeszcze przed objęciem tej posad. Castellani w  latach 2006-2009 doprowadził PGE Skrę Bełchatów do 3 mistrzostw kraju z rzędu. Następnie w sezonie 2011/2012, trenując zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy pod jego wodzą zdobyli Puchar i wicemistrzostwo Polski. Do końca poprzedniego sezonu Argentyńczyk był szkoleniowcem brazylisjkiego Vôlei Taubaté, a obecnie pozostaje bez klubu.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz