Strona głowna Ogólne Arkadiusz Milik pobił rekord Zbigniewa Bońka!

Arkadiusz Milik pobił rekord Zbigniewa Bońka!

Napoli zremisowało 2:2 z Atalantą Bergamo w środowym meczu 10. kolejki ligi włoskiej. Arkadiusz Milik zdobył swoją 31. bramkę w Serie A, dzięki czemu wyrównał rekord strzelecki Zbigniewa Bońka.

Carlo Ancelotti wystawił w pierwszym składzie Arkadiusza Milika. Piotr Zieliński rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale już w 11. minucie zameldował się na boisku, bo urazu nabawił się Allan. Pierwsze trafienie dla Napoli zdobył Jose Callejon, zaś gola na 1:1 tuż przed końcem pierwszej połowy Remo Freuler. W 68. minucie Arkadiusz Milik wykonywał rzut wolny, niestety po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę. Polak zdobył bramkę chwilę później. Fabian Ruiz zagrał na wolne pole, Milik przejął piłkę, minął bramkarza i trafił do pustej bramki. To był historyczny gol dla byłego napastnika Ajaksu Amsterdam.

Pod koniec spotkania zaspała obrona Napoli, a konkretnie Maksimović, który nie trzymał linii spalonego, więc Josep Ilicić znalazł się w sytuacji sam na sam z Meretem i pięknym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu