Reklama
Strona głowna Ogólne Arturo Vidal pozwał swój obecny klub!

Arturo Vidal pozwał swój obecny klub!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że Arturo Vidal odejdzie z Barcelony. Pomocnik od dłuższego czasu narzeka na pozycję w zespole Ernesto Valverde. Teraz kolejny raz pokazał, że nie zależy mu na pozostaniu w zespole mistrzów Hiszpanii. Chilijczyk złożył bowiem doniesienie przeciwko katalońskiemu klubowi, ponieważ jego szefowie nie wypłacili mu dużej części premii za poprzedni sezon.

Arturo Vidal nie należy w tym sezonie do podstawowych zawodników Barcelony. Chilijczyk zagrał w lidze hiszpańskiej w 14 meczach, ale tylko cztery razy zaczynał spotkania La Liga od 1. minuty. W Lidze Mistrzów było zresztą podobnie. Zawodnik najpierw publicznie narzekał on na słabą pozycję w hierarchii Ernesto Valverde. Później wściekły opuścił trening, gdy dowiedział się że nie zagra z Realem Madryt. Teraz posunął się jednak o krok dalej, składając doniesienie przeciwko Barcelonie. Chilijczyk oskarżył kataloński klub o to, że ten nie wypłacił mu dużej części premii należnej za ubiegły sezon.

32-latek oczekuje, że jego pracodawcy wypłacą mu 2,4 mln euro premii, które piłkarz powinien otrzymać za rozegranie minimum 60 proc. oficjalnych meczów Barcelony. Vidal doniesienie złożył do władz Primera Division, a także do Stowarzyszenia Hiszpańskich Piłkarzy. Przedstawiciele Barcelony pieniędzy na razie wypłacić nie chcą, bo twierdzą, że zawodnik źle zinterpretował warunki kontraktu.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz