Reklama
Strona głowna Gwiazdy Barbara Kurdej-Szatan zdradza sposób na kaca

Barbara Kurdej-Szatan zdradza sposób na kaca

od Karolina Melon
Reklama
Barbara Kurdej-Szatan na swoim Instagramie pokazała jak potrafi się bawić. Na nagraniach widać, że jest w świetnym humorze oraz pije alkohol. Za swoją szczerość zyskała masę kolejnych fanów. Aktorka w rozmowie z “Faktem” postanowiła zdradzić jak sobie radzi z kacem:

“Hamburger. Kebab i dużo witaminy C – powiedziała tabloidowi.

Celebrytka jednak nie zdradziła czy je taki posiłek przed lub w trakcie imprezy, ale sposób musi działać, ponieważ po imprezie wygląda super.

Natomiast Prof.dr.hab.Jan Krzysztof Ludwicki z warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego w rozmowie z Gazetą.pl uważa,że nie ma dobrego sposobu na kaca

“Przede wszystkim, jeśli już spożywa się alkohol, należy pić dużo wody, rzecz jasna, niekoniecznie popijając każdy kieliszek. (…) Alkohol ulega rozcieńczeniu, krew staje się rzadsza, co ułatwia krążenie. Stężenie alkoholu we krwi jest mniejsze, a więc jego działanie na ośrodkowy układ nerwowy się osłabia. Inaczej mówiąc, trudniej się upić. Dzięki piciu wody rozcieńczają się też inne trucizny towarzyszące alkoholowi etylowemu w napitku (sam alkohol etylowy też jest trucizną). Wtedy skutki picia są słabsze – zdradza.

Zdaniem specjalisty tłuste jedzenie nie pomaga w leczeniu kaca:

“Tłuste śniadanie nic nie zmieni. Jeśli mamy silnego kaca, może doprowadzić tylko do nawrotu sensacji żołądkowych. Jest to natomiast duża dawka energii dla osłabionego piciem organizmu. Jeśli ktoś po imprezie nie czuje nudności, nie zaszkodzi, jeśli sobie wypije dużą szklankę rosołu. Dopóki jednak alkohol nie zostanie zmetabolizowany, kac będzie się utrzymywał – przyznał.

Profesor przyznał jednak, że witamina C jest cudownym antidotum na kaca:

“Witamina C poprawia ogólną kondycję organizmu, ale kaca nie zwalczy – dodał profesor.

Materiały prasowe

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz