Reklama
Strona głowna Ogólne Barcelona i Real Madryt zgodziły się na nowy termin El Clasico.

Barcelona i Real Madryt zgodziły się na nowy termin El Clasico.

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Przełożone z powodu napiętej sytuacji politycznej w Katalonii El Clasico miało odbyć się 18 grudnia. Na ten termin zgodziły się Barcelona i Real Madryt. Swój sprzeciw w tej sprawie zgłosiły dość niespodziewanie władze ligi hiszpańskiej.

Pierwotnie hit ligi hiszpańskiej miał się odbyć 26 października, ale został przeniesiony ze względu na sytuację polityczną w Katalonii. Od kilku dni atmosfera w Barcelonie jest gorąca, a na ulicach jest niebezpiecznie. Wszystko przez wyroki hiszpańskiego sądu najwyższego, który skazał dziewięciu polityków na kary więzienia. Katalońscy działacze niepodległościowi sprzeciwiają się panującemu ustrojowi, a także konstytucji Hiszpanii. Mieszkańcy Katalonii w geście solidarności wyszli na ulice, zablokowali lotnisko, stacje metra, a na ulicach doszło do zamieszek.

Hiszpański Związek Piłki Nożnej przełożył El Clasico, ale nie wyznaczył nowego teminu – ten miały zaproponować oba zainteresowane kluby. Z komunikatów Barcelony i Realu wynikało, że mecz odbędzie się 18 grudnia. Na taką datę nie zgadza się La Liga. 18 grudnia odbędą się bowiem mecze hiszpańskiego Pucharu Króla.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz