Reklama
Strona głowna Ogólne Bartosz Kurek wybrał złą drużynę?

Bartosz Kurek wybrał złą drużynę?

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Bartosz Kurek w tym sezonie gra we włoskiej drużynie Vero Volley Monza. Początek sezonu jest słaby, ponieważ jego drużyna zajmuje ostatnie miejsce w Serie A. “W pewnym momencie zacznie się tam męczyć” – mówi Wojciech Drzyzga dla “Polsatu Sport”.

Bartosz Kurek w kwietniu tego roku przeszedł operację kręgosłupa i przez kilka miesięcy nie mógł grać. Opuścił przez to fazę play-off PlusLigi oraz dużą część sezonu kadrowego. W październiku wrócił do reprezentacji, wystąpił w kilku meczach Pucharu Świata, ale w trakcie turnieju opuścił zespół i udał się do nowego klubu – Vero Volley Monzy. Rozgrywki Serie A zaczął fatalnie – od porażki 0:3 w obu meczach.

Zdaniem Wojciecha Drzyzgi, eksperta telewizyjnego, Polak popełnił błąd podpisując kontrakt z Monzą. Dwa lata temu miał tam trafić jego syn – Fabian. “Robiliśmy wówczas sondę i się nie zapowiadało, że tam będzie lepiej, tam będzie coraz słabiej” zdradził na antenie „Polsatu Sport”.Bartosz Kurek jest 31-letnim, utytułowanym graczem i on nie musi niczego udowadniać. On się w pewnym momencie zacznie tam męczyć. Rozumiem jednak, że ten sezon może być dla niego ciut lżejszy” – dodał.

Następny mecz Vero Volley Monza rozegra w środę, 6 listopada o godz. 20.30. Rywalem będzie Sir Safety Conad Perugia, którego trenerem jest Vital Heynen, a zawodnikiem Wilfredo Leon.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz