Reklama
Strona głowna Ogólne BATE Borysów straciło mistrzostwo po raz pierwszy od 14 lat!

BATE Borysów straciło mistrzostwo po raz pierwszy od 14 lat!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Dynamo Brześć w niedzielę wygrało 1:0 z Vitebskiem. Dzięki temu zespół prowadzony przez Marcela Lickę zapewnił sobie tytuł mistrza Białorusi. Jest to o tyle zaskakujące, że po raz pierwszy od 2005 roku mistrzem nie zostało BATE Borysów.

W niedzielę rozgrywana była 29. kolejka ligi białoruskiej, która jest rozgrywana systemem wiosna-jesień. Liderujące w tabeli Dynamo Brześć miało 5 punktów przewagi nad BATE Borysów i meczem z Vitebskiem mogło zapewnić sobie tytuł mistrzów Białorusi. W 38. minucie jedyną bramkę zdobył Khoblenko, co wystarczyło, aby świętować mistrzostwo kraju. Tym samym po raz pierwszy od 2005 roku, gdy mistrzem Białorusi został Szachcior Soligorsk, tytułu mistrzowskiego nie zdobyło BATE Borysów. Przerwana została więc seria, w której klub z Borysowa zdobył 13 kolejnych mistrzostw kraju.

Dla Dynama Brześć to pierwszy tytuł mistrzowski w historii klubu, założonego w 1960 roku. W przeszłości tylko raz udało się zająć miejsce na podium. W 1992 roku, gdy sklasyfikowano ich na 3. miejscu w ligowej tabeli. Udało się jednak aż trzykrotnie zdobywać Puchar Białorusi – w 2008, 2017 i 2018 roku.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz