Strona głowna Sport Bayern Monachium w finale Audi Cup!

Bayern Monachium w finale Audi Cup!

Bayern Monachium pokonał Fenerbahce Stambuł 6:1 w półfinale turnieju Audi Cup. Robert Lewandowski grał przez 75 minut, ale niestety nie udało mu się strzelić żadnej z bramek. Polak zanotował za to asystę przy trafieniu Renato Sanchesa.

Bayern strzelaninę rozpoczął już w 22. minucie kiedy to po wspaniałym podaniu od Thiago, Robert Lewandowski podał do Renato Sanchesa, któremu zostało tylko skierowanie piłki do pustej bramki. Do przerwy “Bawarczycy” prowadzili już 5:0. Strzelcami bramek byli Leon Goretzka, Kingsley Coman oraz dwukrotnie Thomas Muller. Po zmianie stron Muller skompletował hattrick. Jedynego gola dla tureckiej drużyny strzelił niemiecki napastnik Max Kruse.

Robert Lewandowski przebywał na boisku przez 75 minut. Niestety Polakowi nie udało zdobyć się żadnej bramki po mimo kilku okazji. Lewandowski zaliczył za to asystę przy premierowym trafieniu tego spotkania. Jego podanie wykorzystał Portugalczyk Renato Sanches.

Rywalem Bayernu w finale towarzyskiego turnieju będzie Tottenham, który w drugim półfinale pokonał Real Madryt 1:0.