Strona głowna Ogólne Bayern Monachium z kolejną porażką

Bayern Monachium z kolejną porażką

Borussia Moenchengladbach pokonała przed własną publicznością Bayern Monachium 2:1 w meczu 14. kolejki Bundesligi. Decydującą bramkę gospodarze zdobyli z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

W pierwszej połowie to Bawarczycy dominowali, tworząc dogodne okazje do strzelenia gola. Brakowało jednak skuteczności i trochę szczęścia. Przed przerwą dwie szanse miał Robert Lewandowski, jednak w obu przypadkach reprezentant Polski minimalnie się pomylił. To, co nie udało się Lewandowskiemu, chwilę po przerwie udało się Ivanowi Perisiciowi. Chorwat popisał się bardzo ładnym strzałem z woleja sprzed pola karnego, czym przełamał ręce Yanna Sommera, dając prowadzenie mistrzom Niemiec.

Bramka dla Bayernu kompletnie zmieniła obraz meczu. Po golu dla gości Borussia obudziła się i to ona zaczęła przejmować inicjatywę. Efektem jej przewagi była bramka, którą w 60. minucie zdobył Bensebaini. Algierczyk wykorzystał znakomite dośrodkowanie Jonasa Hofmanna. Po strzelonym golu Borussia poszła za ciosem, za co została wynagrodzona w postaci drugiego trafienia. W doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Bensebaini, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu.