Billie Eilish protestuje przeciwko decyzji Sądu Najwyższego w sprawie aborcji.

GLASTONBURY, ENGLAND - JUNE 24: Billie Eilish performs on the Pyramid stage during day three of Glastonbury Festival at Worthy Farm, Pilton on June 24, 2022 in Glastonbury, England. (Photo by Dave J Hogan/Getty Images)

Billie Eilish przeszła do historii podczas Glastonbury Festival 24 czerwca, kiedy w wieku 20 lat została najmłodszą solową headlinerką imprezy. Jej plan zaczął się ponuro, w świetle decyzji Sądu Najwyższego o obaleniu Roe v. Wade-przełomowej sprawy, która gwarantowała kobietom prawo do aborcji. Piosenkarka wykorzystała swój występ, aby zaprotestować przeciwko tej decyzji, w tym dedykując jej wykonanie „Your Power”, piosenki o starszych mężczyznach wywierających władzę nad młodymi kobietami, wszystkim dotkniętym rządzeniem.

„Dzisiaj jest naprawdę, naprawdę Mroczny dzień dla kobiet w USA”, powiedział Eilish, według BBC. „Po prostu to powiem, bo nie mogę dłużej o tym myśleć.”

Oprócz wykorzystania jej historycznego występu jako platformy do wyrażenia swojego rozczarowania w Sądzie Najwyższym, Eilish dostarczył również rozebrany zestaw, który zawierał występy „NDA” i „I Didn’ t Change My Number.”Jak donosi BBC, poprowadziła tłum w ćwiczeniach oddechowych przed zakończeniem swojego planu” kiedy impreza się skończy. Gdy noc się skończyła, powiedziała, że to zaszczyt być tu teraz. Dziękuję, że mi na to pozwoliłeś. To taka podróż i marzenie.”

Eilish nie był sam w wykorzystywaniu Glastonbury stage do protestu przeciwko tej decyzji. Jej koleżanka z piątkowego wieczoru Phoebe Bridgers również wypowiedziała się przeciwko orzeczeniu. „Mam sh*ttiest dzień,” powiedziała do tłumu, za CNN. „F*ck, że S*T, F*CK Ameryka – jak wszystkie te nieistotne skurwysyny próbujące nam powiedzieć, co zrobić z naszymi pierdolonymi ciałami.”

Bridgers zapytał: „czy są tu jacyś Amerykanie? Kto chce powiedzieć f * ck Sąd Najwyższy?”Folkowy piosenkarz poprowadził tłum w pieśni ” f*ck the Supreme Court”.

Nawet gdy występowali przed tysiącami w Wielkiej Brytanii, było jasne, że myśli Eilish i Bridgers były o druzgocącym ciosie zadanym prawom kobiet przez Sąd Najwyższy.

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version