Strona głowna Ogólne Bologna przerywa złą passę

Bologna przerywa złą passę

W meczu 13. kolejki włoskiej Serie A Bologna zremisowała na swoim boisku z AC Parma 2:2. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Skorupski.

Mająca za sobą trzy porażki z rzędu Bologna liczyła, że uda jej się przełamać złą serię. Zaczęło się jednak lepiej dla gości. Już w 17. minucie strzałem zza pola karnego popisał się Dejan Kulusevski i Parma prowadziła 1:0. Wyrównującego gola zdobył w 40. minucie niezawodny Rodrigo Palacio, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Riccardo Orsoliniego. Do szatni obie drużyny zeszły przy wyniku 1:1, co zapowiadało spore emocje w drugiej części tego spotkania.

Faktycznie, sporo się działo, aktywny Kulusevski trafił w słupek, swoje szanse mieli również gospodarze, ale drugą bramkę zdobyli gracze AC Parma. W 71. minucie po podaniu Juraja Kucki do siatki trafił Simone Iacoponi, przybliżając swój zespół do zdobycia trzech punktów. Gospodarze jednak walczyli do końca i w piątej minucie doliczonego czasu gry dopięli swego. Polski bramkarz ruszył w pole karne na dośrodkowanie z rzutu rożnego, futbolówka była skierowana w jego stronę, ale uprzedził go inny z graczy miejscowych, zgrał do Blerima Dzemailiego, a ten z bliska uderzył nie do obrony i ustalił wynik meczu na 2:2, dając Bolonii cenny punkt i przełamanie passy trzech porażek z rzędu.