Reklama
Strona głowna Gwiazdy Borys Szyc zagrał marszałka Piłsudskiego. Premiera filmu już we wrześniu!

Borys Szyc zagrał marszałka Piłsudskiego. Premiera filmu już we wrześniu!

od Damian Kowal
Reklama
Borys Szyc wcielił się w rolę marszałka Piłsudskiego. Film “Piłsudski” w kinach już od 13 września!

Film w którym zagrał Borys Szyc to nie tylko opowieść o marszałku, ale również o walce o niepodległość. W tytułowej roli zobaczymy na ekranach Borysa Szyca. O swojej roli sam mówi:

W filmie poznajemy Piłsudskiego, kiedy w szpitalu psychiatrycznym udaje szaleńca, aby uniknąć więzienia. Jest na skraju życia i śmierci, głoduje. Tak długo udawał wariata, że prawie się nim stał. W ucieczce pomagają mu przyjaciele. Mimo przeciwieństw losu, własnych ograniczeń jest zdeterminowany, by osiągnąć swój jedyny i najważniejszy cel: przywrócić Polskę na mapę Europy. BYŁ TO NIEZWYKLE SILNY, CHARYZMATYCZNY CZŁOWIEK, NIEPOZBAWIONY JEDNAK LUDZKICH SŁABOŚCI I WAD.

Inny z aktorów Józef Pawłowski także skomentował rolę w filmie:

Kiedy przeczytałem scenariusz filmu „Piłsudski”, NAJBARDZIEJ ZASKOCZYŁ MNIE TEMPERAMENT NASZYCH BOHATERÓW. BYLI LUDŹMI OBDARZONYMI WIELKĄ FANTAZJĄ, PASJĄ ŻYCIA. BYLI WRĘCZ SZALEŃCZO ODWAŻNI I PEŁNI ENERGII. Nie kalkulowali, często stawiali wszystko na jedną kartę. Nie bali się podejmować decyzji. W imię sprawy gotowi zaryzykować życie. Tacy są właśnie bohaterowie filmu „Piłsudski”.

Do filmu została stworzona piosenka “To nie miało prawa się stać”, którą nagrali Ørganek i O.S.T.R.

Oprócz wspomnianych aktorów w produkcji zobaczymy także: Magdalenę Boczarską, Kamila Szeptyckiego, Elizę Rycembel, Marcina Hycnara i Jana Marczewskiego.

Tymczasem posłuchajcie utworu stworzonego do filmu.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz