Strona głowna Ogólne Bramka Mateusza Klicha. Porażka Kamila Grabary

Bramka Mateusza Klicha. Porażka Kamila Grabary

Leeds United pokonało na wyjeździe Barnsley 2:0 w meczu siódmej kolejki Championship. Swoją drugą bramkę w tym sezonie zdobył Mateusz Klich, który pewnie wykorzystał rzut karny. W innych nastrojach jest Kamil Grabara, którego Huddersfield poniosło kolejną porażkę. Tym razem 0:2 z Sheffield Wednesday.

Była 89. minuta meczu Barnsley – Leeds United, gdy do rzutu karnego podszedł Mateusz Klich. Reprezentant Polski z wielkim spokojem uderzył piłkę w lewy róg, posyłając bramkarza w przeciwny. Nasz pomocnik ustalił wynik meczu na 2:0, dzięki czemu Leeds United awansowało na pozycję lidera Championship. Kilka minut wcześniej pierwszego gola dla drużyny Marcelo Bielsy strzelił Eddie Nketiah. Dla Klicha to drugie trafienie w tym sezonie.Wcześniej Polak strzelił gola w wygranym meczu z Salford w Carabao Cup.

W niedzielę grał także Kamil Grabara. Zespół kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski przegrał u siebie z Sheffield Wednesday 0:2. Gole dla gości strzelili Steven Fletcher w 10. oraz Sam Winnall w 72. minucie spotkania. Grabara spędził na boisku 90 minut.