Reklama
Strona głowna Ogólne Bratanek Seedorfa w polskiej lidze!

Bratanek Seedorfa w polskiej lidze!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec został Quentin Seedorf. Jest on bratankiem słynnego holenderskiego zawodnika Clarence’a Seedorfa. Dla Zagłębia jest to kolejne wzmocnienie przed rozgrywkami Fortuna Pierwszej Ligi.

Zbieżność nazwisk nie powinna nikogo dziwić, ponieważ zawodnik jest bratankiem byłej gwiazdy AC Milan – Clarence’a Seedorfa. Jego wujek był legendą holenderskiej piłki, grał jako środkowy pomocnik. Quentin Seedorf to z kolei boczny obrońca. Powodzenia swojemu bratankowi nie zapomniał złożyć w.w Clarence.

Dotychczas 18 – letni zawodnik grał w juniorskich grupach Viteese Arnhem. Będzie więc to jego pierwsza przygoda z seniorską piłką. Zawodnik miał także oferty z drugiej ligi belgijskiej, jednak wolał skorzystać z oferty Zagłębia Sosnowiec. Oficjalna strona Zagłębia pokazała pierwszą wypowiedź Holendra: “Nie znam jeszcze dobrze polskiej piłki, ale dowiedziałem się sporo o Zagłębiu, które jest klubem z tradycją i długą historią. Mentalnie czuję się mocny i chciałbym się rozwijać w Zagłębiu. Wiem, że klub występował niedawno w ekstraklasie, a po spadku chciałby do niej wrócić jak najszybciej. Chciałbym pomóc w awansie, ale wiem, że nie będzie to łatwe”

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz