Strona głowna Ogólne Brazylia pierwszym finalistą Copa America

Brazylia pierwszym finalistą Copa America

Drużyna Canarinhos awansowała do finału tegorocznej edycji Copa America po zwycięstwie 2:0 z Argentyną. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, ponieważ mecz oglądały miliony fanów na całym świecie. Gospodarze tego turnieju chcieli przerwać złą passę dużych turniejów. Mecz rozgrywano na stadionie w Belo Horizonte, gdzie przegrali w półfinale Mistrzostw Świata 1:7 z Niemcami, którzy wygrali cały mundial.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od samego początku ruszyli. Kibice zgromadzeni na stadionie mogli cieszyć się z trafienia już w 19. minucie. Płaskie podanie w pole karne skierował Roberto Firmino, a stojącemu na piątym metrze Gabrielowi Jesusowi nie zostało nic innego jak umieszczenie piłki w siatce. Kilka minut później mógł być remis, ale po uderzeniu głową Sergio Aguero piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Wynik do przerwy pozostał bez zmian.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Argentyńczyków. W 57. minucie Messi zdecydował się na strzał, ale futbolówka zatrzymała się tylko na słupku. Gdy wydawało się, że trafienie dla Albiceleste jest tylko kwestią czasu, to rajd w pole karne Argentyny wykonał Gabriel Jesus. Ominął jednego z obrońców i zagrał piłkę wzdłuż pola karnego gdzie nabiegał Firmino, który bez problemów podwyższył rezultat tego spotkania. Wynik do końca spotkania pozostał bez zmian, dzięki czemu Canarinhos mogli cieszyć się z awansu do upragnionego finału. Dla przegranych jest to klęska, bowiem w kraju liczono tylko na triumf.

Rywalem Brazylii będzie zwycięzca drugiego półfinału Chile – Peru.

Brazylia – Argentyna 2:0 (1:0)