Reklama
Strona głowna Hot Cały świat jednoczy się w obliczu tragedii! To niesamowite!

Cały świat jednoczy się w obliczu tragedii! To niesamowite!

od Natalia Szymkiewicz
Reklama
Niesamowity gest ze strony gwiazd i nie tylko.

Od mrożącej krew w żyłach informacji dotyczącej katedry Notre-Dame napływa bardzo dużo wiadomości kierowanych w stronę stolicy Francji. Paryż jest obecnie miejscem tragedii, bowiem wczoraj wieczorem zabytek Francji – najsłynniejszy kościół stanął w płomieniach. Większą część udało się uratować, niestety utracona została iglica oraz dach katedry.

Wiadomo już, że kościół przejdzie rekonstrukcje i zostanie wyremontowany, jednak by tego dokonać potrzebna jest bardzo dużo suma bez której się nie obejdzie. Długo nie trzeba było czekać jedna z fundacji poinformowała o narodowej zbiórce na rzecz odbudowy katedry. Cegiełkę także dołożą biznesmeni. Jednym z nich jest mąż znanej aktorki – Salmy HayekFrancois-Henri Pinault. Mężczyzna zadeklarował, że wpłaci na rzecz rekonstrukcji katedry 100 milionów euro. Nie jest on jedynym dobroczyńcą, bowiem rodzina Bernarda Arnaulta – najbogatszego człowieka w Europie chce przekazać dwa razy tyle.

Oczywiście Francuzi, gwiazdy, jak i internauci z całego świata zadeklarowali, że dołożą się do odbudowy katedry Notre-Dame.

Szacuje się, że odbudowa kościoła będzie trwać jakieś 10 lat. Piękny gest, w szczytnym celu.

 

W obliczu tragedii ludzie po raz kolejny się jednoczą.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz