Strona głowna Ogólne Cracovia pewnie pokonała Raków Częstochowa!

Cracovia pewnie pokonała Raków Częstochowa!

Cracovia rozbiła na własnym stadionie Raków Częstochowa i została nowym liderem ekstraklasy. Zespół Michała Probierza wygrał 3:0. Gole w niedzielnym meczu strzelali: Janusz Gol, Kamil Pestka i Pelle van Amersfoort.

Po zwycięstwie Cracovia ma 33 punkty po 18 spotkaniach i jest liderem Ekstraklasy. Na pewno do spotkania Śląska Wrocław z Legią Warszawa. Kto wygra w tym starciu na pewno wyprzedzi zespół z Krakowa.

Pierwsza połowa nie wskazywała na taki wynik. Obie drużyny grały na bardzo wysokim poziomie. Groźne strzały mieli m.in Jarosław Jach z Rakowa, oraz David Jablonsky z Cracovii. Strzał tego drugiego zatrzymał się na poprzeczce bramki Jakuba Szumskiego. W drugą połowę lepiej weszła Cracovia, która już po 15. minutach prowadziła 2:0. Strzelcami bramek byli Janusz Gol oraz Kamil Pestka. Ostatni akcent w tym spotkaniu należał do gospodarzy. W doliczonym już czasie gry rezultat na 3:0 ustalił Pelle van Amersfoort. Dzięki temu zwycięstwu drużyna prowadzona przez Michała Probierza awansowała na fotel lidera PKO Lotto Ekstraklasy. Raków Częstochowa plasuję się na jedenastej pozycji z dorobkiem 22 punktów.