Strona głowna Ogólne Cracovia wskakuje na ligowe podium

Cracovia wskakuje na ligowe podium

Cracovia pokonała przed własną publicznością Zagłębie Lubin 2:0 w meczu 16. kolejki ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu “Pasy” wskoczyły na ligowe podium, konkretniej zostały wiceliderem.

Przed rozpoczęciem spotkania gospodarze byli na 5. pozycji w tabeli, zaś goście z Lubina plasowali się na dziesiątej lokacie. Pierwsza połowa była bardzo słaba z obu stron. Cracovia nie potrafiła skonstruować groźnej sytuacji, a goście najlepszej okazji nie wykorzystali. W 22. minucie Alan Czerwiński podał ze skrzydła do Damjana Bohara, a ten powinien strzelić gola, a nie trafił nawet w bramkę. Do przerwy było 0:0. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Atakowali, a w 59. minucie Sergu Hansa trafił głową w słupek. Chwilę później Sasa Balić wybijał piłkę z linii bramkowej. Cracovia w końcu doczekała się trafienia. W 75. minucie David Jablonsky wykorzystał dośrodkowanie i dał “Pasom” prowadzenie. W 90. minucie gospodarze przeprowadzili skuteczną kontrę, którą wykończył Diego. Cracovia została wiceliderem ekstraklasy. Zagłębie pozostaje na 10 miejscu w ligowej tabeli.

Następne spotkanie Cracovia rozegra w Łodzi z miejscowym ŁKS-em. Zagłębie Lubin zagra u siebie z Górnikiem Zabrze.