Czy ” Red (Taylor 's Version)” Taylora Swifta kwalifikuje się do Nagrody Grammy? Mamy odpowiedź

Pojawiły się pewne wątpliwości co do tego, czy Taylor Swift Red (Taylor ’ s Version) będzie kwalifikować się do 65. dorocznej nagrody Grammy. Album, jeśli zostanie zakwalifikowany, będzie silnym pretendentem do nominacji zarówno do albumu roku, jak i najlepszego albumu country.

Przeglądaj

Przeglądaj

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Album zawiera nowe nagrania 16 piosenek, które po raz pierwszy pojawiły się na standardowej edycji albumu Swift z 2012 roku Czerwony, który był nominowany w obu tych kategoriach dziewięć lat temu. Album zawiera również nowe nagrania 14 kolejnych piosenek, które nie pojawiły się na standardowej edycji oryginalnego albumu.

Tajemnica pogłębiła się w czwartek, kiedy Akademia opublikowała w Internecie podręcznik „zasady i wytyczne”. Zgodnie z ogólnymi wytycznymi kwalifikowalności dla albumów, mówi: „zaktualizowane, poprawione lub rozszerzone wersje wcześniej przesłanych albumów nie będą kwalifikowalne.”

Czy to znaczy Red (Taylor ’ s Version) wyszedł?

W piątek (15 lipca), w odpowiedzi na pytanie z Billboard, the Recording Academy powiedział, że album Swifta będzie kwalifikowany, ” ponieważ jest to nowe nagranie.”

Akademia nie musiała decydować, czy poprzedni album Swifta został ponownie nagrany, Fearless (Taylor ’ s Version), będzie uprawniony, ponieważ Swift nie wpisał go do rozpatrzenia nagrody. Miała kolejny album, Evermore, w zeszłym roku. Nagrody-doświadczeni artyści (a Swift z pewnością jest jednym) wiedzą, że zasada 1 Gry nagród nie polega na konkurowaniu ze sobą.

Jak się okazuje, Evermore został nominowany do Nagrody Grammy w kategorii album roku, ale dopiero po rozszerzeniu przez Akademię liczby nominowanych albumów roku z ośmiu do dziesięciu. (Rozbudowa przyniosła Evermore i Kanye Westa Donda w sporze, fakt, że Akademia niechętnie potwierdziła do Billboard po The New York Times rościł sobie pretensje w opowiadaniu o ekspansji.)

Jeśli Red (Taylor ’ s Version) jest wśród 10 nominowanych do albumu roku, kiedy 65.doroczne nominacje do Grammy są ogłaszane w listopadzie. 15, byłaby to piąta nominacja Swifta w tej kategorii. To dało jej tylko jeden album za Barbrą Streisand jako artystką z największą liczbą nominacji na album Roku.

Poprzedni album roku Swift To Nieustraszony (który wygrał), Red, 1989 (który wygrał), Folklor (który wygrał) i Evermore.

Red (Taylor ’ s Version) będzie to pierwsza reedycja albumu artysty nominowana do nagrody album Roku. Ale inne sytuacje były podobne.

Frank Sinatra zdobył w 1966 roku nagrodę za album Roku za Człowiek i jego muzyka, dwupłytowy zbiór reedycji jego klasycznych hitów, z których wiele pierwotnie nagrał dla swoich poprzednich wytwórni, RCA, Columbia i Capitol. Sinatra dokonał reedycji tych hitów ze swoich poprzednich albumów dla Reprise Records, a także ponownie nagrał trzy utwory specjalnie na potrzeby projektu.

Nat King Cole otrzymał nominację w 1961 roku w kategorii album Roku za zestaw Multi-disc Historia Nat King Cole. Powodem ponownego nagrania w tym przypadku nie były problemy z licencją wytwórni (zawsze był artystą Capitol Records), ale jakość dźwięku. Chciał zaprezentować swoje nagrania, z których część pochodzi z lat 40., W Dźwięku stereo.

Dwa nagrania z Jesus Christ Superstar zostali nominowani do nagrody album Roku. Dwupłytowa rockowa opera z udziałem Iana Gillana, Murraya Head ’ a i Yvonne Elliman, która była numerem 1 na liście Billboard 200 przez trzy tygodnie w 1971 roku, była nominowana do nagrody w 1971 roku. Album The Broadway cast z udziałem Bena Vereena i Ellimana był nominowany do nagrody w 1972 roku.

Będzie to trzeci rok z rzędu, w którym Swift został nominowany do tytułu album Roku. Jak wspomniano powyżej, zdobyła nagrodę 2020 za Folklor i został nominowany do nagrody 2021 za Evermore. Jest pierwszą artystką z trzema kolejnymi nominacjami w tej kategorii od czasu Lady Gagi, która została nominowana do nagrody 2009 za swój debiutancki album, Sława; nagroda 2010 za EPkę z ośmioma piosenkami, The Fame Monster; I nagroda 2011 za album, Born This Way.

Red (Taylor ’ s Version) może być również nominowany w kategorii Najlepszy album country (gdzie jest tylko pięć nominacji). Byłaby to czwarta nominacja Swifta w tej kategorii. Tylko trzy solowe artystki otrzymały cztery lub więcej głosów w tej kategorii – Trisha Yearwood (osiem), Miranda Lambert (sześć, licząc jedną z Pistol Annies) i Faith Hill (cztery).

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version