Reklama
Strona głowna Ogólne Dani Alves znalazł klub!

Dani Alves znalazł klub!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Brazylijski obrońca Dani Alves po 17 latach zdecydował się na opuszczenie Europy. Nowym klubem 36 – letniego zawodnika został brazylijskie Sao Paulo FC.

Do Europy Dani Alves trafił w 2002 roku. Sprowadziła go wówczas hiszpańska Sevilla z Bahii. Prawy defensor grał tam przez sześć lat. Podczas tej przygody zawodnik zdobył dwukrotnie Puchar UEFA oraz Puchar Hiszpanii. W 2008 roku Brazylijczyk przeszedł do FC Barcelony, gdzie spędził swoje najlepsze piłkarskie lata. Z “Dumą Katalonii” wygrał sześciokrotnie mistrzostwo Hiszpanii, czterokrotnie Puchar Hiszpanii oraz trzykrotnie Puchar Europy. Po ośmiu sezonach zawodnik przeniósł się do Turynu, gdzie w koszulce Juventusu mogliśmy go oglądać tylko przez jeden sezon. Ostatnie dwa sezony Alves spędził w stolicy Francji. W barwach PSG niestety nie udało mu się zawojować europejskich rozgrywek.

Sao Paulo FC poinformowało, że zawodnik podpisał 3.5 letni kontrakt, który wygaśnie w grudniu 2022 roku. Jego nowa drużyna po 12 kolejkach zajmuję piątą lokatę z dorobkiem 21 punktów. Alves będzie występował z “10” na plecach.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz