Reklama
Strona głowna Sport Debiutanckie mecze Wilfredo Leona w siatkarskiej reprezentacji

Debiutanckie mecze Wilfredo Leona w siatkarskiej reprezentacji

od Robert Kowalczyk
Reklama
Już w najbliższy weekend Reprezentacja Polski siatkarzy zmierzy się w towarzyskim dwumeczu z Holandią. Transmisja obu meczów w sobotę i niedzielę, 27 i 28 lipca, od 17:00 tylko na antenie Polsatu Sport.

Spotkania z „Pomarańczowymi” będą oficjalnym debiutem Wilfredo Leona w Reprezentacji Polski. To jeden z najlepszych siatkarzy, który w barwach Zenitu Kazań czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów, raz Klubowe Mistrzostwo Świata. A w krajowych rozgrywkach również czterokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Rosji oraz cztery razy wygrywał krajowy Puchar. Od sezonu 2018/2019 Wilfredo Leon jest zawodnikiem włoskiego klubu Sir Safety Perugia. W środę, 24 lipca, upływa dwuletnia karencja FIVB, po której zawodnik może grać w siatkarskiej Reprezentacji Polski.

Transmisja meczów Polska-Holandia w sobotę oraz niedzielę od godziny 17:00 na antenie Polsatu Sport. Spotkania skomentują Jerzy Mielewski i Wojciech Drzyzga. Studio przedmeczowe od godziny 16:00 poprowadzi Krzysztof Wanio, a jego gośćmi będą Łukasz Kadziewicz i Ireneusz Mazur.

Mecze towarzyskie Biało-Czerwonych z Holandią, będą jednym z ostatnich sprawdzianów przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, który zostanie rozegrany za niecałe trzy tygodnie w Gdańsku.

Reklama
1 komentarz
0

Zobacz również

1 komentarz

Świetny mecz Wilfredo Leona! - Begio.pl 21 listopada 2019 - 11:32

[…] Tak dobrego meczu w tym sezonie jego siatkarze jeszcze nie zagrali. Najbardziej błyszczał Wilfredo Leon – reprezentant Polski. 26-latek zdobył aż 23 punkty (19 z ataku, 3 z zagrywki i 1 blokiem), […]

Napisz

Zostaw komentarz