Reklama
Strona głowna Ogólne Diego Maradona znów został trenerem

Diego Maradona znów został trenerem

od Bartek Robaczkowski
Reklama
W minioną środę Diego Maradona po ledwie ośmiu meczach przestać być trenerem Gimnasii La Plata. W piątek jednak zmienił zdanie i wrócił do argentyńskiego klubu.

Kilka dni temu Diego Maradona ze łzami w oczach ogłosił piłkarzom Gimnasii La Plata, że będzie musiał się z nimi rozstać. Prezes Gabriel Pellegrino, który go zatrudniał w La Placie, nie stanie do nowych wyborów w klubie, zaplanowanych na najbliższą sobotę (23.11). Maradona chciał być lojalny wobec niego i zakomunikował, że odchodzi.

We wrześniu Maradona przejmował drużynę, która w pięciu pierwszych spotkaniach sezonu zdobyła ledwie punkt i była ostatnia w tabeli. Teraz jest trzecia od końca, a w ostatnich pięciu kolejkach punktowała lepiej niż lider, Boca Juniors. Drużyna Maradony odniosła aż trzy zwycięstwa w tym okresie. Nikt się raczej nie spodziewał tak dobrych wyników, bo 58-latek w ostatnich latach zawodził wszędzie, gdzie był, czyli w meksykańskim Dorados de Sinaloa, oraz w klubach ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Al-Fujairah SC i Al-Wasl).

Ale kibice Gimnasii La Plata znowu spotkają się z Diego, który postanowił jednak wrócić, choć kilka dni temu zapowiedział, że odchodzi. “W końcu osiągnęliśmy polityczne porozumienie w klubie. Liczę, że kierownictwo zapewni mi wsparcie, które obiecało” – oświadczył Maradona.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz