Strona głowna Sport Dobra gra Portowców. Pogoń liderem PKO Ekstraklasy!

Dobra gra Portowców. Pogoń liderem PKO Ekstraklasy!

Pogoń Szczecin pokonała Arkę Gdynia 2:0 w ostatnim spotkaniu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Kostę Runjaicia został nowym liderem rozgrywek.

Mecz w Szczecinie rozgrywany w bardzo sielankowym tempie. O pierwszej połowie najlepiej napisać, że się odbyła i będzie to wystarczająca informacja. Arka miała lepsze okazję, ale nie umiała żadnej z nich wykorzystać. Na początku drugiej połowy skrzydłowy Arki, Kamil Antonik wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy Dante Stipicą. Niestety pomimo dużej ilości czasu i miejsca zawodnik przegrał pojedynek z bramkarzem. W 76. minucie zgromadzeni na stadionie wpadli w szał. Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Adama Frączczaka i mocny strzał Zvonimira Kozulija sprawił, że gospodarze cieszyli się ze zdobycia pierwszego gola. W doliczonym czasie gry sędzia odgwizdał rzut karny dla Arki. Po weryfikacji VAR sędzia zmienił swoją decyzję, ponieważ przed faulem zawodnik zagrał piłkę ręką. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego błąd Arkowców wykorzystał Srdan Spiridonović. W sytuacji sam na sam z Pavelsem Steinborsem nie dał żadnych szans łotewskiemu bramkarzowi. Zaraz po trafieniu na 2:0 sędzia odgwizdał koniec spotkania.