Strona głowna Sport Dobry powrót do pucharów! Lechia pokonuję Broendby!

Dobry powrót do pucharów! Lechia pokonuję Broendby!

Lechia Gdańsk pokonała Broendby 2:1 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy. Kibice Lechii zobaczyli swoją drużynę po raz pierwszy od 36 lat w europejskich pucharach.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. W swoim polu karnym Kevin Mensah sfaulował bocznego obrońcę Lechii Filipa Mladenovicia i sędzia bez wahania odgwizdał rzut karny. Strzał z jedenastu metrów pewnie wykonał Flavio Paixao. Prowadzenie było niespodziewane, ale jak najbardziej zasłużone. Chociaż w pierwszych piętnastu minutach lepsze okazje mieli Duńczycy, to swoje szansę mieli również piłkarze Lechii. Jedną z nich mało co, a wykorzystałby Paixao. Kolejne zagrożenie Lechia miała tuż przed przerwą. Pomimo czwórki zawodników na plecach miejsce do strzału znalazł sobie Kamil Wilczek. Strzał reprezentanta Polski jednak pewnie obronił bramkarz Lechii Dusan Kuciak.

Kwadrans po przerwie sytuację sam na sam z Kuciakiem wykorzystał Simon Hedlund, a na tablicy wyników widniało już 1:1. Goście z remisu cieszyli się raptem trzy minuty, wtedy bramkę dla gospodarzy zdobył Patryk Lipski. Polak wykorzystał celne dośrodkowanie Konrada Fili i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Do końca spotkania wynik się nie zmienił, a zawodnicy Lechii wykonali kawał dobrej roboty. Przed meczem mało kto wierzył w taki obrót spraw. Miejmy nadzieję, że w spotkaniu rewanżowym podopieczni Piotra Stokowca zagrają równie dobrze i to oni będą mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. Rewanż zaplanowano za tydzień na godzinę 19:30.