Reklama
Strona głowna Gwiazdy Dramat Joanny Przetakiewicz! Gwiazda z przerażeniem apeluje do internatów!

Dramat Joanny Przetakiewicz! Gwiazda z przerażeniem apeluje do internatów!

od Marcin Karwoski
Reklama
Joanna Przetakiewicz zabrała głos w bardzo ważnej sprawie. Celebrytka poruszyła temat jednego z oddziałów onkologicznych w Warszawie. Gwiazda zwróciła się z prośbą do fanów.

Joanna Przetakiewicz bardzo często angażuje się w różne akcje charytatywne. Gwiazda również w ostatnim czasie skupia się na promocji swojego projektu “Era nowych kobiet”. Mimo tego wszystkiego celebrytka zmuszona przez sprawy prywatne  musiała pojawić się w jednym z warszawskich oddziałów onkologicznych. Projektantka swoją wizytę postanowiła opisać.

Joanna na swoim instagramie opublikowała wpis w którym zdradziła jak sama mówi jakie piekło zobaczyła. Gwiazda postanowiła nagłośnić ten problem.

Kilka tygodni temu zobaczyłam piekło. Ludzkie tortury. Nie! To nie był film horror. To był szpital onkologiczny w Warszawie, w 2020 roku! 7 stycznia przekroczyłam jego próg, z kimś, kto był chory. Nogi się pode mną ugięły. Moje najstraszniejsze obawy okazały się bardzo naiwne. Zobaczyłam setki cierpiących, przerażonych ludzi. Kolejka do pierwszego prostego badania, min. 2 godz. czekania, na stojąco, kolejne procedury podobnie.

Gwiazda w dalszej części przyznała, ze była przerażona tym jakie warunki panują w tej placówce.

Tyle łez, rozpaczy i bezradności nie widziałam nigdy. Poszłam, aby być wsparciem, ale jak ukryć szok w takiej sytuacji? Lekarz spojrzał na badania i powiedział: radioterapia wsparta chemią. To standard w takim wypadku. Nie miał czasu na tłumaczenia, bo w Polsce onkolog musi przyjąć średnio 70 pacjentów dziennie! I ta liczba rośnie. Dziś już wiem, że to standard. To kilka miesięcy życiowego koszmaru, bólu i męki zarówno pacjenta, jak i jego bliskich, potwornego strachu i bezsilności.

W Polsce chorować i przeżyć nowotwór to znaczy być superbohaterem, o nadludzkiej sile. Umęczeni lekarze i pielęgniarki (…).

Projektantka na sam koniec poprosiła swoich fanów o pomoc w rozgłoszeniu tego problemu.

Proszę Cię, zabierz głos. Nie milcz.
Napisz komentarz. Stwórzmy wspólnie APEL SPOŁECZNY

View this post on Instagram

Kobieto ! Dziewczyno! Kiedy ostatnio się badałaś? Kilka tygodni temu zobaczyłam piekło. Ludzkie tortury. Nie! To nie był film horror. To był szpital onkologiczny w Warszawie, w 2020 roku!!! 7 stycznia przekroczyłam jego próg, z kimś kto był chory. I nogi się pode mną ugięły. Moje najstraszniejsze obawy okazały się bardzo naiwne. Zobaczyłam setki cierpiących, przerażonych ludzi. Kolejka do pierwszego prostego badania: min. 2 godz. czekania. Na stojąco. Kolejne procedury podobnie. Tyle łez, rozpaczy i bezradności nie widziałam NIGDY. Poszłam, aby być wsparciem, ale jak ukryć szok w takiej sytuacji? Lekarz spojrzał na badania i powiedział: radioterapia wsparta chemią. To standard w takim wypadku. Nie miał czasu na tłumaczenia, bo w Polsce onkolog musi przyjąć średnio 70 pacjentów dziennie! I ta liczba rośnie. Dziś już wiem, ze ten standard (!!!) to kilka miesięcy życiowego koszmaru, bólu i męki zarówno pacjenta, jak i jego bliskich. Potwornego strachu i bezsilności. W Polsce chorować i przeżyć nowotwór to znaczy być SUPERBOHATEREM, o nadludzkiej sile. Umęczeni lekarze i pielęgniarki wspominają słusznie pacjentom: NAJWAŻNIEJSZE JEST TERAZ POZYTYWNE MYŚLENIE. Tylko jak w takiej sytuacji? Polki są na ostatnim mscu w Europie, jeśli chodzi o wiarę w siebie. Potrzebują poczucia bezpieczeńtwa, wsparcia, nowych szans i możliwości Wiary, ze są warte dbania o siebie, troski, szacunku i odpoczynku. 100 tysięcy ludzi rocznie umiera w Polsce na nowotwór, z czego około 10 tysięcy całkowicie i wyłącznie z winy złej organizacji i braku odpowiedniego leczenia! Gdy w katastrofie lotniczej ginie 300 pasażerów – cały świat płacze. A 10 000 osób to 30 takich katastrof lotniczych w ciagu roku, czyli średnio ponad dwie takie tragedie w ciagu miesięca!!! Proszę Cię, zabierz głos. Nie milcz. Napisz komentarz. Stwórzmy wspólnie APEL SPOŁECZNY #apelspołeczny #onkologiawpolsce #badajmysię

A post shared by Joanna Przetakiewicz (@joannaprzetakiewicz) on

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz