Strona głowna Ogólne Dramat Lechii! Zmarnowała szansę na awans

Dramat Lechii! Zmarnowała szansę na awans

Lechia Gdańsk przegrała w Kopenhadze po dogrywce z Broendby 1:4 i odpadła w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy.

W pierwszym spotkaniu w Gdańsku Lechia wygrała 2:1. Gdańska drużyna była zdecydowanie lepszą drużyną i powinna wygrać to spotkanie zdecydowanie wyżej. Do stolicy Danii pojechali bronić skromnej zaliczki. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 15. minucie. Gola po strzale głową zdobył były zawodnik Lecha Poznań Paulus Arajuuri. Do przerwy kibice nie widzieli już bramek.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Duńczycy którzy podwyższyli swoje prowadzenie. Strzelcem bramki został polski napastnik Kamil Wilczek. Po stracie drugiego trafienia do odważniejszych ataków ruszyła Lechia. Skutkiem tych ataków była kontaktowa bramka strzelona przez Flavio Paixao. W dogrywce dwie bramki zdobyło Broendy strzelając bramki odpowiednio w 94. i 118. minucie. Piłkarze Piotra Stokowca zakończyli swoją przygodę z pucharami w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy.