Strona głowna Ogólne Dramat piłkarzy Piasta! Przegrali wygrany mecz

Dramat piłkarzy Piasta! Przegrali wygrany mecz

Piast Gliwice przegrał z BATE Borysów 1:2 i odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów. Zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika stracił szansę na awans tracąc bramki w samej końcówce spotkania. Przez całe spotkanie Gliwiczanie byli lepszą drużyną.

Wszystko wydawało się, że jest pod kontrolą. Korzystny wynik, dobra gra… nic bardziej mylnego. Gdy każdy z kibiców był już pewny, że jego drużyna awansuje do kolejnej rundy eliminacji nadeszła 81. minuta. Niezrozumiałe wyjścia bramkarza Placha i idiotyczny faul sprawiły, że sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego pewnie wykonał Hervaine Moukam. Było to pierwsze celne uderzeni gości w spotkaniu. Pięć minut później stała się istna tragedia. Niepotrzebny faul w bocznej części boiska i rzut wolny dla BATE. Dośrodkowanie Igora Staszewicza wykorzystał Zakhar Wołkow strzałem głową.

Odpadając z el. Ligi Mistrzów “Piastunki”, zagwarantowały sobie udział w el. Ligi Europy. W drugiej rundzie zagra z FC Ryga. Pierwszy mecz w czwartek w Gliwicach.