Strona głowna Sport Eliminacje Euro 2020. Porażka polskiej reprezentacji

Eliminacje Euro 2020. Porażka polskiej reprezentacji

Prowadzona przez Jerzego Brzęczka reprezentacja Polski przegrała w Lublanie ze Słowenią 0:2. Nasza drużyna straciła pierwsze bramki oraz pierwsze punkty w eliminacjach. Polska nie straciła prowadzenia w tabeli, ale utrudniła sobie sytuację przed następnymi spotkaniami.

Pierwsze minuty spotkania nie wyglądały źle w wykonaniu naszych zawodników. Przez pierwsze dwadzieścia minut to właśnie my prowadziliśmy grę w tym spotkaniu. Niestety w 35. minucie rzut rożny wykonywali Słoweńcy, który skutecznie wykorzystał Aljaz Struna. Błąd popełniło dwóch naszych zawodników – Grzegorz Krychowiak oraz Michał Pazdan, żaden z nich nie pokrył stopera reprezentacji Słowenii. Przez resztę spotkania gra naszej reprezentacji wyglądała bardzo słabo. Gwoździem do trumny była 65. minuta… błąd Bereszyńskiego oraz Pazdana wykorzystał Andraz Sporar, który strzałem pomiędzy nogami pokonał Łukasza Fabiańskiego. Dalsze minuty nie pokazywały nic specjalnego, przez co spotkanie zakończyło się porażką reprezentacji Polski 0:2 ze Słowenią.

W najbliższy poniedziałek Polacy zagrają z Austrią na PGE Narodowym o godzinie 20:45.