Reklama
Strona głowna Gwiazdy Elżbieta Zapendowska ostro o Alicji Szemplińskiej! Nie każdemu spodobają się jej słowa!

Elżbieta Zapendowska ostro o Alicji Szemplińskiej! Nie każdemu spodobają się jej słowa!

od Damian Kowal
Reklama
Elżbieta Zapendowska postanowiła wypowiedzieć się na temat Alicji Szemplińskiej. Co takiego powiedziała o naszej reprezentantce w konkursie Eurowizji 2020?!

Po finale “Szansy na Sukces” odpowiadała na pytania portalu WP, mówiąc o szansie jej utworu “Empires”. O samej piosence powiedziała, że:

To utwór, powiedziałabym, niebrzydki. Dość pompatyczny, ale sympatyczny. Wyczuwam w nim raczej echa wschodniej niż zachodniej tradycji muzycznej, co rzeczywiście jest dość nietypowe i może zwrócić na ten utwór uwagę. Trudno jednak mówić, że to piosenka wybitnie wyjątkowa na tle konkursowych propozycji. W ostatnich latach w finałach Eurowizji pojawiały się bardzo różne utwory, nie można, moim zdaniem, mówić o jakichś prawidłowościach. I o tym, że ta piosenka bardzo mocno od nich odstaje.

Pochwaliła również Alicję za oryginalność stroju:

I bardzo dobrze. Zawsze byliśmy papugą narodów, co więcej – ślepe naśladowanie zachodnich wzorców nie tylko nie wychodziło nam za dobrze, ale też nie wychodziło nam na dobre. Ten lokalny, wschodni wymiar oceniałabym więc raczej pozytywnie. Istotne jest przecież podkreślanie własnej tożsamości. Inna rzecz, że to też nie jest tradycja, z którą utożsamia się duża część polskich słuchaczek i słuchaczy. Tu przecież króluje raczej disco polo.

Dlaczego według Zapendowskiej nie każdemu przypadł wybór utworu na tegoroczną Eurowizję?

To wynika przede wszystkim z tego, że w Polsce wszyscy znakomicie „znają się” na muzyce i koniecznie muszą się na jej temat wymądrzać. Tak samo znają się zresztą na wszystkim, łącznie z medycyną.

Jednak i w jej wypowiedzi trafiła się część krytyki. Według niej Alicja musi poświęcić jeszcze wiele pracy nad intonacją:

Muszę być niestety mocno krytyczna wobec Szemplińskiej. Powinna bardzo intensywnie popracować nad intonacją, czyli czystością swojego śpiewu. Dwoje pozostałych uczestników finału zaśpiewało bardzo czysto, a zwyciężczyni ma w tej kwestii sporo do poprawienia.

A Wy co myślicie o tegorocznej propozycji piosenki konkursu Eurowizji?

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz