Reklama
Strona głowna Ogólne Euro 2020. Polska poznała grupowych rywali

Euro 2020. Polska poznała grupowych rywali

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Hiszpania, Szwecja – to zespoły, z którymi reprezentacja Polski na pewno zagra w grupie na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Do nich dołączy zwycięzca barażów z grupy B, a więc Irlandia, Irlandia Północna, Słowacja lub Bośnia i Hercegowina.

Reprezentacja Polski podczas losowania, które odbyło się w Bukareszcie, poznała swoich rywali w fazie grupowej przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w ramach grupy E zmierzą się w Bilbao oraz w Dublinie z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą barażu B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia).

Reprezentacja Polski swoje mecze zagra 15 czerwca w Dublinie ze zwycięzcą barażu B. 20 czerwca w Bilbao z Hiszpanią i 24 czerwca w Dublinie ze Szwecją. W półfinałach barażu B Bośnia i Hercegowina zagra u siebie z Irlandią Północną, a Słowacja podejmie Irlandię. Gospodarzem meczu finałowego będzie zwycięzca meczu Bośnia i Hercegowina – Irlandia Północna. Półfinały zostaną rozegrane 26 marca, a mecze finałowe 31 marca 2020 roku.

Mistrzostwa Europy 2020 rozpoczną się 12 czerwca i potrwają do 12 lipca. Szesnasta edycja turnieju będzie toczyć się w 12 państwach. 

Reklama
1 komentarz
0

Zobacz również

1 komentarz

Polska gospodarzem siatkarskich mistrzostw Europy w 2021 roku! - Begio.pl 10 grudnia 2019 - 11:03

[…] Polska została współorganizatorem mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn 2021 roku. Nasz kraj zorganizuje turniej wraz z Czechami, Estonią i Finlandią. […]

Napisz

Zostaw komentarz