Reklama
Strona głowna Gwiazdy Eurowizja 2020: Ania Wyszkoni o polskich preselekcjach do Eurowizji

Eurowizja 2020: Ania Wyszkoni o polskich preselekcjach do Eurowizji

od Natalia Szymkiewicz
Reklama
Już dziś wielki dzień dla fanów polskich preselekcji do Konkursu Eurowizji 2020. W niedzielnym wydaniu Szansy na Sukces usłyszymy pierwszych kandydatów, którzy powalczą o miejsce w finałowym odcinku. Najlepsi przejdą do finału, a zwycięzca wyjdzie do Roterdamu by reprezentować nasz kraj podczas Konkursu Eurowizji.

Jury w składzie: Cleo, Michał Szpak i Gromee wybierze jednego zwycięzcę z pierwszego odcinka i po jednym z poprzednich preselekcji. W finałowym odcinku zwycięzcy z trzech odcinków powalczą o możliwość uczestnictwa w największym europejskim, muzycznym wydarzeniu.

Ania Wyszkoni to jedna z gwiazd, które miały możliwość startować w eliminacjach, a przede wszystkim zasiadać dwukrotnie w polskim jury. W rozmowie z portalem JastrząbPost podkreśliła, że największe znaczenie w konkursie ma piosenka, a nie kto będzie reprezentować kraj.

Eurowizja jest nieprzewidywalnym konkursem. Naprawdę trudno tutaj wskazać artystę, który byłby dobrym reprezentantem. Myślę, że to musi być osoba, która dobrze się czuje w takim eurowizyjnym klimacie, bo to jest jednak klimat dość specyficzny. Myślę, że to musi być artysta pewny siebie i musi mieć dobry repertuar, bo sądzę, że to ciągle ta piosenka w połączeniu z charyzmą wygrywa, a nie sam artysta.

Wokalistka zdradziła także komu będzie kibicować i co jest istotne dla reprezentanta naszego kraju:

Ja będę trzymać kciuki za kogokolwiek, bo uważam, że powinniśmy się w tym wspieraniu jednoczyć i stanąć murem za kimś, kto będzie nas reprezentował. Nie zawsze może to jest wybór trafiony, ale to jest ogromna odwaga, duże przedsięwzięcie. Dla artysty, który staje na tej scenie niezwykle ważne jest to, aby słyszał od swoich rodaków miłe słowa.

Transmisja z dzisiejszych preselekcji odbędzie się na kanale Telewizji Polskiej o godz. 15:15.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Dziennik-Eurowizyjny.pl (@dziennik_eurowizyjny)

A wy komu kibicujecie? Macie swojego faworyta?

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz