Reklama
Strona głowna Gwiazdy Ewa Chodakowska w bikini!

Ewa Chodakowska w bikini!

od Marcin Karwoski
Reklama
Ewa Chodakowska wiele razy zaskoczyła już swoich fanów. Celebrytka tym razem pochwaliła się kolejny raz swoim ciałem. Gwiazda w opisie wyznała bardzo ciekawą anegdotkę do osób lubiących spożywanie alkoholu.

Ewa na swoim instagramie pochwaliła się nowym zdjęciem. Celebrytka na opublikowanej fotografii pozuje w bikini. Gwiazda w opisie wyznała ile razy w roku spożywa alkohol oraz jakie skutki niesie za sobą spożywanie go w większej ilości.

PŁASKI BRZUCH – FIT TIP ❤️ Jak często sięgasz po alkohol? Ja pije alkohol w Sylwestra, imprezowo na Mykonos w sierpniu i przy szczególnych okazjach .. W sumie 6 x na przestrzeni roku MAX! 🤷🏼‍♀️
Mam najsłabszą głowę EVER! Upijam się dwoma kieliszkami wina 🍷🥴 Czy wiesz, że(…)- czytamy w opisie.

View this post on Instagram

PŁASKI BRZUCH – FIT TIP ❤️ Jak często sięgasz po alkohol? Ja pije alkohol w Sylwestra, imprezowo na Mykonos w sierpniu i przy szczególnych okazjach .. W sumie 6 x na przestrzeni roku MAX! 🤷🏼‍♀️ Mam najsłabszą głowę EVER! Upijam się dwoma kieliszkami wina 🍷🥴 Czy wiesz, że… Jego spożywanie drażni przewód pokarmowy? Jednocześnie niszczy zdrowe bakterie żyjące w Twoich jelitach.. co nie wpływa to dobrze na stan zdrowia i wygląd Twojego brzucha… Poza tym źle wpływa na sprawność fizyczną, w związku z czym Twój trening staje się mniej efektywny. Alkohol źle też działa na układ nerwowy i stężenie glukozy we krwi, zwiększa ryzyko nadciśnienia, uzależnia i osłabia układ odpornościowy a więc jesteś bardziej podatna na przeziębienia. Jego regularne picie może być przyczyną chorób trzustki, wątroby a nawet niektórych nowotworów! Jakby tego było mało dodatkowo Cię odwadnia i źle wpływa na stan Twojej skóry. Poza tym, że alkohol nie wpływa korzystnie na Twoje zdrowie, dodatkowo jest bardzo kaloryczny! Może chociaż to Cię przekona? 1 g alkoholu to aż 7 kcal. Dla porównania 1 g tłuszczu to 9 kcal! Z resztą zobacz sama, ile kalorii dostarczają różne alkohole: Kieliszek (50 ml) wódki to 115 kcal 500 ml piwa to 250 kcal Kieliszek (120 ml) wytrawnego wina – 82 kcal Kieliszek (120 ml) słodkiego wina -120 kcal Kieliszek (50 ml) rumu to 115 kcal Kieliszek (50 ml) likieru to ok. 160 kcal Kieliszek (50 ml) whisky – 110 kcal Lampka (100 ml) szampana to 75 kcal Warto przypomnieć, że picie alkoholu upośledza zdolności do samokontroli, przez co podczas jego picia jesteś bardziej skłonna sięgać po niezdrowe przekąski! A wtedy już krótka droga do dostarczenia sobie solidnej porcji nadprogramowych kalorii. Poza tym picie alkoholu zwykle idzie w parze ze słodkimi napojami, które dodatkowo podbijają kaloryczność całego drinka.. A co z winem? Przecież czasami słyszy się, że czerwone jest zdrowe… Nie jest to do końca prawda. Czerwone wino faktycznie zawiera rezweratrol, ale w bardzo małych ilościac.. Musiałabyś więc wypijać bardzo duże ilości. Na tyle duże, że NIEZDROWE! A więc jeśli chcesz dostarczyć sobie antyoksydantów sięgnij po świeże owoce, warzywa czy chociażby kakao!

A post shared by Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa) on

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz