Reklama
Strona głowna Telewizja Finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach!

Finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach!

od Damian Kowal
Reklama
Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 24 listopada. Hala, w której odbędzie się konkurs może pomieścić 17,2 tys. osób. Wydarzenie wspólnie zorganizuje Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Prezes TVP Jacek Kurski wspomniał, że w finale rywalizacji o goszczenie imprezy były również Szczecin i Toruń. W finansowanie zaangażują się Gliwice i województwo śląskie. Prezes TVP wraz z marszałkiem województwa śląskiego i wiceprezydentem Gliwic podpisali list intencyjny o współpracy przy organizacji imprezy.

Nasz kraj zyskał możliwość goszczenia Eurowizji Junior dzięki Roksanie Węgiel. To właśnie ona w listopadzie ubiegłego roku wygrała konkurs odbywający się w Mińsku. Wykonując piosenkę „Anyone I Want To Be”, dostała najwięcej punktów, po zsumowaniu głosowania widzów i jurorów.

Wykonawcy z Polski brali udział w dwóch pierwszych edycjach konkursu oraz tych od 2016 roku. W zeszłym roku pierwszy raz nie przeprowadzono eliminacji krajowych. Roksana Węgiel została wybrana, ponieważ wygrała pierwszą polską edycję „The Voice Kids”.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz