Reklama
Strona głowna Sport Finał Ligi Narodów. Polska sprawiła wielką sensację!

Finał Ligi Narodów. Polska sprawiła wielką sensację!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Reprezentacja Polski pokonała faworyzowaną Brazylię 3:2 (25:23, 23:25, 25:21, 21:25, 15:9). Warto dodać, że nasza reprezentacja wystąpiła w rezerwowym składzie, zaś rywale w najmocniejszym.

W pierwszym spotkaniu tegorocznej edycji Ligi Narodów w Katowicach Brazylia pokonała Polaków 3:1 Polacy chcieli się odegrać i pokazać która drużyna jest lepsza. Rewanż przypadł na fazę grupową Finału Ligi Narodów w Chicago. Biało-czerwoni od samego początku w Stanach byli w dość specyficznej sytuacji. Vital Heynen na spotkanie dotarł dopiero… cztery godziny przed spotkaniem, a od poniedziałku drużynę prowadził nowy asystent Jakub Bednaruk. Warto dodać, że w składzie Brazylii na to spotkanie byli, m.in Lucarelli, Bruno Rezende oraz Leal. U nas jedynym mistrzem Świata z 2018 roku był Bartosz Kwolek.

Spotkanie od samego początku stało na wysokim poziomie. Ciężko było wskazać lepszą drużynę, z racji dobrej dyspozycji dwóch zespołów. Każdy z setów był wyrównany i do tego kto okaże się lepszy decydowały końcówki setów.

Polska – Brazylia 3:2 (25:23, 23:25, 25:21, 21:25, 15:9)

Brazylia: Bruno, Wallace, Lucas, Flavio, Leal, Lucarelli, Maique (libero) oraz Alan, Thales (libero), Mauricio, Isac, Fernando, Eder, Douglas

Polska: Komenda, Kaczmarek, Kłos, Huber, Bednorz, Kwolek, Popiwczak (libero) oraz Janusz, Muzaj, Łukasik

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz