Strona głowna Sport Final Six: porażka polskich siatkarek

Final Six: porażka polskich siatkarek

Od porażki swoje zmagania rozpoczęła żeńska reprezentacja Polski w siatkówce. W pierwszym meczu Final Six Ligi Narodów podopieczne Jacka Nawrockiego uległy drużynie USA 1:3 (25:21, 16:25, 15:25, 24:26).
Polskie siatkarki były jedną z rewelacji tegorocznej edycji Ligi Narodów. Ich bilans to 9 zwycięstw oraz 6 porażek. Podczas turnieju w chińskim Nanjing chcą sprawić kolejną niespodziankę i awansować do półfinału. Oprócz Amerykanek w naszej grupie jest reprezentacja Brazylii. Przed środowym spotkaniem faworytkami były siatkarki z USA, które są obecnie brązowymi medalistkami Igrzysk Olimpijskich.

Pierwszy set Polki przeplatały dobrą oraz słabą grą. Początek był nerwowy i nasze rywalki odjechały na kilka punktów. Na szczęście nasze zawodniczki przebudziły się i na pierwsze prowadzenie wyszły przy stanie 13:12. Reszta część seta była wyrównana. Kończącą akcję zakończyła Natalia Mędrzyk, a Polki wygrały 25:21. Niestety kolejne sety nie potoczyły się po myśli trenera Nawrockiego. Coraz więcej własnych błędów oraz lepsza gra rywalek sprawiły, że Polką nie udało się wygrać żadnej partii przegrywając 16:25, 15:25, 24:26.

W czwartek o godzinie 9:00 rozpocznie się drugie spotkanie naszych zawodniczek, tym razem z Brazylijkami. Tylko zwycięstwo może dać nam wiarę na awans do najlepszej czwórki. Miejmy nadzieję, że uda się zwyciężyć i osiągnąć wielki sukces.

USA – Polska 3:1 (21:25, 25:16, 25:15, 26:24)

USA: Lauren Carlini, Chiaka Ogbogu, Michelle Bartsch-Hackley, Andrea Drews, Haleigh Washington, Kelsey Robinson, Megan Courtney (libero)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Natalia Mędrzyk, Maria Stenzel (libero) oraz Martyna Grajber, Julia Nowicka, Klaudia Alagierska