Strona głowna Ogólne Grzegorz Krychowiak blisko trafienia. Lokomotiw praktycznie poza pucharami

Grzegorz Krychowiak blisko trafienia. Lokomotiw praktycznie poza pucharami

Lokomotiw Moskwa z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie przegrało 0:2 z Bayerem Leverkusenem. Rosyjski zespół tym samym niemal stracił szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

Przed startem 5. kolejki fazy grupowej Lokomotiw znajdował się na 3. miejscu w tabeli, mając tyle samo punktów co Bayer Leverkusen. Wagą spotkania było miejsce dające awans do fazy pucharowej Ligi Europy, gdyż miejsce w 1/8 finału Ligi Mistrzów zapewnił już sobie Juventus, a na 2. pozycji znajduje się Atletico Madryt, mające cztery punkty przewagi nad zespołami z Rosji i Niemiec. W 3. minucie w kapitalnej sytuacji znalazł Grzegorz Krychowiak, oddał bardzo silny strzał na bramkę Hradecky’ego. Bramkarz wypuścił piłkę z rąk, ale zdołał ją złapać ponownie na linii bramkowej. Fatalny błąd Zhamaletdinova sprawił, że goście objęli prowadzenie po bramce samobójczej Rosjanina. W drugiej połowie przewaga Bayeru się utrzymywała. W 54. minucie Aranguiz doskonałym podaniem obsłużył Bendera, który strzałem z woleja podwyższył prowadzenie. Choć Lokomotiw próbował, nie zdołał już odrobić strat, przez co mecz zakończył się wynikiem 0:2 na korzyść Bayeru Leverkusen.

Po tym spotkaniu Bayer Leverkusen awansował na 3. miejsce, odbierając niemal szansę piłkarzom Lokomotiwu na awans do fazy pucharowej Ligi Europy.