Reklama
Strona głowna Ogólne Hertha Berlin z kolejnym transferem?

Hertha Berlin z kolejnym transferem?

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Santiago Ascacíbar jest bardzo bliski sfinalizowania swoich przenosin do Herthy – poinformował Gianluca Di Marzio.

Przedstawiciele VfB Stuttgart zdecydowali się przed ponad dwoma laty na zakontraktowanie środkowego pomocnika, który uchodził wówczas za jednego z najbardziej utalentowanych argentyńskich piłkarzy. 22-letni zawodnik potwierdził do pewnego stopnia pokładane w nim oczekiwania swoimi występami na poziomie Bundesligi, gdzie zaliczył bardzo udane wejście do drużyny „Die Schwaben”. W drugim sezonie mógł nadal liczyć na regularną grę w barwach ekipy z Mercedes-Benz Areny, ale podobnie jak reszta jego kolegów w znaczącym stopniu obniżył loty i w efekcie był jednym z tych piłkarzy, którzy przyczynili się do spadku VfB Stuttgart z najwyżej klasy rozgrywkowej.

Santiago Ascacíbar nie zdecydował się po tym sportowym niepowodzeniu na ucieczkę z zespołu i w dotychczas rozegranych piętnastu spotkaniach na zapleczu niemieckiej elity prezentował się na tyle dobrze, że chęć jego zakontraktowania wyraziła Hertha. Gianluca Di Mazio przekonuje, że zespół z Berlina jest już właściwie o krok od sfinalizowania transferu z udziałem czterokrotnego reprezentanta Argentyny i ma przeznaczyć na jego pozyskanie aż dwanaście milionów euro.

Jeżeli w nadchodzących dniach lub tygodniach nie wydarzy się nic niespodziewanego, to 22-latek dołączy do Herthy razem z Granitem Xhaką. Obaj gracze będą kosztować berlińczyków zapewne blisko 40 milionów euro.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz