Strona głowna Ogólne Iga Świątek przegrała w drugiej rundzie w Cincinnati!

Iga Świątek przegrała w drugiej rundzie w Cincinnati!

Iga Świątek przegrała mecz II rundy turnieju w Cincinnati, ulegając Anett Kontaveit 0:2 (4:6, 6:7). Polka długo walczyła z Estonką, prowadząc wyrównaną grę, ale w końcówce spotkania brakło jej sił i to Estonka cieszyła się z awansu.

W Cincinnati nadziejev rozbudzone, ponieważ Polka ostatnio rozgrywała dobry turniej w Toronto. Polka w II rundzie grała z Anett Kontaveitk, tenisistką z Estonii. Środowe spotkanie lepiej zaczęła jednak Estonka, która wykorzystywała błędy 18-latki z Warszawy, bardzo dobrze prowadząc swoje gemy serwisowe. Świątek co prawda walczyła, ale w końcówce seta była na tyle bezradna, że poprosiła o pomoc trenera.

Po zejściu do szatni i rozmowie ze swoim szkoleniowcem, po Świątek było widać lepszą grę. Drugiego seta zaczęła zdecydowanie agresywniej, zaskakując 23-letnią rywalkę.Podobnie jak w pierwszym secie Polka zaczęła popełniać dużo niewymuszonych błędów, często posyłała piłkę w aut i myliła się przy returnach. Ostatecznie, mimo tego, że w pewnym momencie miała przewagę dwóch gemów, przegrała seta w tiebreaku 2:7, a cały meczu 0:2.