Jak cytat Johna Burroughsa zainspirował „Skok” Jamesa Baya i pomógł mu wyleczyć się z niepewności

Podczas pracy nad swoim świeżo wydanym trzecim studyjnym albumem James Bay natknął się na cytat najczęściej przypisywany przyrodnikowi Johnowi Burroughsowi: „Leap and the net will appearance.”

Dla 31-letniej gwiazdy uwolniony sentyment przyszedł do niego w chwili ciężkich, sprzecznych ze sobą emocji, od uczucia wysokiego po wydaniu albumu z 2018 roku Światło Elektryczne i wspieranie Eda Sheerana w jego europejskiej trasie stadionowej, aby poczuć, że pomimo sukcesu, coś było nie tak. „Pod całym tym podekscytowaniem czułem się dość nisko i niepewnie, jak iść naprzód — trochę syndromu oszusta zmieszanego z dużą niepewnością i niepokojem o to, dokąd zmierzam jako artysta”, mówi Billboard. „Czytałem książkę, w której był taki cytat:” skok, a pojawi się sieć.”To ponownie zainspirowało mnie, aby jutro wstać i iść na to tak ciężko, jak kiedykolwiek wcześniej i przypomniało mi, że nie można niczego brać za pewnik. Wtedy to zrozumiałem.”

Przeglądaj

Przeglądaj

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Dzięki cytatowi Bay ’ s Skok urodził się. Album, wydany 8 lipca przez Mercury / Republic Records, pokazuje fanom poprzez muzyczne światło piosenkarki na końcu mentalnie ciemnego tunelu. „Nazwanie albumu Skok to była decyzja, do której doszedłem dopiero pod koniec 2021 roku” – wyjaśnia. „Pod koniec zeszłego roku zdałem sobie sprawę, że jestem prawie 10-letnim artystą nagrywającym i koncertującym, ale wciąż czuję się jak na samym początku. Wciąż czuję, że mam tyle do udowodnienia. I chcę to robić tak długo. Ten cytat Burroughsa był jak prawdziwy wstrząs elektryczności, którego potrzebowałem przez moje ciało, aby nie tylko mnie zainspirować, ale ożywić i utrzymać mnie przy życiu.”

Podczas gdy Bay zawsze była emocjonalną siłą na scenie muzyki pop, Skok jest jego najbardziej otwartą i różnorodną twórczością, umiejętnie łączącą ślady eksperymentalnego rocka z jego drugiego albumu Światło Elektryczne z wdzięku, gitara akustyczna napędzane utwory przypominające przeboje, które skyrocked go do sławy w 2014 roku Chaos I Spokój. Jego trzeci album, jednak, pochodzi z miejsca ukochanego oświecenia, coś, co osiągnął poprzez wykorzystanie jego słabości. „Na początku [Moja muzyka] była nieco bardziej — a może znacznie bardziej-abstrakcyjna. To było szczere, wiesz, pisałem piosenki o prawdziwych rzeczach, przez które przeszedłem, ale to było tylko trochę bardziej metafora-mówi. „To było pouczające, aby przyjść do tego miejsca, jak rozwijać się jako artysta. Jednym z moich głównych celów jest ciągła ewolucja, skupienie się na podróży, a nie na celu. W podróży pisałem z nowego, głębszego miejsca wrażliwości, a w rezultacie pisałem bardziej bezpośrednio z moimi tekstami w szczególności.”

„To ewolucja, z której jestem dumny i którą uważam za ważnąnie przestawaj robić ” – kontynuuje. „Wrażliwość, znalazłem, naprawdę trzeba otworzyć i ujawnić. To straszna rzecz dla mnie, z wielu powodów.”

Wyróżniający się tor, w którym pęknięta, Otwarta dusza Bay błyszczy jest Skok„bliżej, lepiej”, w którym nominowana do Grammy opowiada o wszechobecnym kryzysie tożsamości, który towarzyszy dorastaniu, i o tym, jak ukochana osoba może wyciągnąć cię przez nawet najciemniejsze chwile. „Dorastałem uciekając od najlepszych ze mnie / i nadal nie jestem pewien, kim mam być / więc przytul mnie Jeszcze raz, zanim upadnę / trzymaj się mocno, trzymaj się mocno”, śpiewa w pierwszej zwrotce, a następnie głosi w refrenie: „wiem, że się rozpadam / ale naprawiasz mnie swoim sercem.”

Jego muzyka nie jest jedynym miejscem, w którym rośnie serce Bay. Pod koniec 2021 roku gwiazda powitała swoje pierwsze dziecko, córkę o imieniu Ada Violet, ze swoją wieloletnią partnerką Lucy Smith. „To zabawne, że czas na to wszystko, bo myślę, że bycie rodzicem jest czymś, co obudziło mnie do tego, jak gwałtowny mój zapał i ambicja była i jest teraz”, dzieli się.

„Kiedy skupiasz się na osiąganiu celów, jest to przerażający moment, w którym patrzysz w lustro — dosłownie lub w przenośni-i mówisz:” czy jesteś gotowy? Czy jesteś gotowy, aby iść jeszcze mocniej, jak, naprawdę iść na to? Bo jesteś teraz odpowiedzialny za człowieka, bardziej niż kiedykolwiek byłeś. Przyprowadziłeś kogoś na świat ” – dodaje. „Wybuchowe uczucia miłości i protekcjonalności, które towarzyszą narodzinom dziecka, których doświadczyłam w ciągu tych ośmiu miesięcy, to dużo, jeśli chodzi o Ujeżdżanie tej fali tych emocji. Są chwile, kiedy się załamujesz, ale potem wstajesz i odchodzisz, bo dziecko tego nie rozumie. Całe to doświadczenie jest genialną ostrzałką, która czyni mnie i czyni nas silniejszymi.”

Bay również słodko dedykował notki do albumu baby Ada, pisząc: „najczęściej notki do albumu są tam, gdzie artysta dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w tworzeniu albumu. Chcę podziękować wszystkim tym ludziom za pomoc. Ale naprawdę chcę ci podziękować. Przyszedłeś i sprawiłeś, że uwierzyłem, że mogę zrobić wszystko, dałeś mi pewność siebie, żebym znowu skoczył.”

„To takie ekscytujące mieć dziecko, że nie mogłem tego nie napisać, prawda?”piosenkarka mówi o linijce do Billboard. „Miała prawdopodobnie dwa lub trzy miesiące, kiedy je pisałem. Ma teraz 8 miesięcy i nie ma znaczenia, że śpi cały dzień, przez większość czasu, nadal chcę ją zaangażować i pokazać jej i podzielić się tym doświadczeniem. Chcę się tym podzielić z najbliższymi. Zawsze tak było i zawsze będę tego chciał.”

Jeśli chodzi o to, co chce, aby fani zabrali z jego nowego albumu, Bay mówi, że chodzi o nadzieję-coś, co czuje się w odpowiednim czasie wśród burzliwych dwóch lat pandemii. „Jakkolwiek trudne może być dzisiaj, jest jutro”, mówi. „Warto trzymać się tego, gdy czasy stają się trudne, ciężkie i trudne. To jest esencja, którą chcę, aby ludzie wzięli z tytułu albumu. Chodzi o wstawanie i dawanie szansy. Wychodzisz tam i gonisz za czymś.”

„Mam nadzieję, że album uspokaja ludzi, że dobrze jest być razem z każdym innymr i dzielić się, a nie ukrywać rzeczy ” – podsumowuje. „Ostatecznie chodzi o nadzieję.”

Posłuchaj Jamesa Bay ’ a Skok w całości poniżej.

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version