Reklama
Strona głowna Hot Jerzy Owsiak podał TVP do sądu?!

Jerzy Owsiak podał TVP do sądu?!

od Damian Kowal
Reklama
Jerzy Owsiak podczas konferencji związanej ze wstępnym rozliczeniem 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oświadczył, że pozwał TVP. Wszystko za sprawą materiału wyemitowanego przez stację w 2019 roku.

Jurek Owsiak jest dumny z tegorocznego wyniku zebranego przez WOŚP. Podczas wstępnego podsumowania powiedział, że:

Kiedy zamykaliśmy finał, mogliśmy powiedzieć, że deklarowana suma to 115 mln 362 tysiące. W tym momencie na koncie mamy 15 mln 461 tysiące złotych. 8 marca rozliczymy cały finał, teraz trwa liczenie pieniędzy. Bez względu na to, czy zbierzemy więcej, czy mniej niż rok temu, to suma deklarowana, której jesteśmy pewni, jest ogromna. Będziemy mogli zrealizować to wszystko, o czym mówiliśmy w ciągu całego finału.

W trakcie konferencji Jerzy zaapelował również do prezydenta, premiera oraz ministra zdrowia nawiązując do problemów polskiej służby zdrowia:

Powinniśmy odbyć debatę narodową, to wy zawiadujecie naszymi pieniędzmi i naszymi podatkami. I to państwo powinniście natychmiast rozmawiać z nami, z narodem na temat zapaści służby zdrowia. Brakuje 60 tys. lekarzy, brakuje 100 tys. personelu medycznego. Tego się nie załatwi w ciągu sekundy, to zapaść systemowa. To wstyd dla państwa polskiego.

Nie zabrakło również pytania o zeszłoroczną tragedię. Podczas konferencji ktoś zapytał o śmierć Pawła Adamowicza oraz to w jaki sposób informowała o tym TVP. Owsiak odpowiedział na to, że:

Nie oskarżam Telewizji Polskiej o śmierć Pawła Adamowicza. Celebrujemy zwycięstwo, nie tragedię, więc jeżeli możemy o tym teraz mówić, to na tej konferencji o tym mówmy.

Na koniec nie omieszkał wspomnieć o zeszłorocznej sprawie, gdy publiczna telewizja wyemitowała satyryczny materiał. W związku z tym poinformował o podaniu TVP do sądu.

Przypominacie sobie państwo, rok temu, mnie z plasteliny, kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu.

Spodziewalibyście się takiego obrotu sprawy?!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fundacja WOŚP (@fundacjawosp)

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz